Drogově závislá Katka z dokumentu Heleny Třeštíkové přišla o psa. Trpím jako zvíře, říká

Katka Bradáčová a její pes Sargon
Katka Bradáčová a její pes Sargon
Foto: ŽivotvČesku.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 10. 2020

Je to měsíc, kdy hrdinka z dokumentu slavné filmařky Heleny Třeštíkové se dostala do potíží. Utekl jí čtyřnohý miláček Sargon, kterého má od štěněte, a kvůli nedostatku financí ho nemůže získat zpět z útulku. "Je to už měsíc, co je v útulku a nemohu seznat peníze na vyplavení za služby," řekla pro ŽivotvČesku.cz zoufalá Katka (43).

Katka žije s partnerem Ivem na okraji Prahy. Často je ale k vidění v centru města, kde shání různými způsoby peníze. A i když si svého psa podle svých slov hlídá, stalo se, že jí utekl. Jak se podařilo redakci ŽivotvČesku.cz zjistit, letos už potřetí. Tentokrát psa našli na přilehlých toaletách pražského metra Depo Hostivař.

"Je pravda, že utekl už potřetí. Čím je starší, tak je divočejší. Pořád nemáme na vyplacení. A cena se zvyšuje. Bez Sargona, kterého mám od štěněte, trpím jako zvíře," řekla pro ŽivotvČesku.cz Katka, která je prý hodně zoufalá.

Pes je aktuálně v pražském útulku v Troji, kde každý den pobytu psa stojí okolo 100 korun. V ceně má zahrnut přístřešek, stravu, ale také dohled a samozřejmě v případě nutnosti léky.

Katce ale běží čas, pokud chce svého psa ještě někdy vidět. Aktuálně jí běží čtyřměsíční lhůta, po jejíž uplynutí pes přestane být jejím majetkem a útulek se psem může volně nakládat.

Katka je sice zoufalá, že její čtyřnohý kamarád je v útulku, sama si ale určitě uvědomuje, že může být ráda, že Sargon, který jí třikrát letos utekl, naštěstí na svých toulkách nikoho nepokousal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.