Drsňák na ledě, hrdý taťka v životě: Dojemný rozhovor s nadšenými dětmi Radko Gudase po vyhraném zápase

Radko Gudas
Radko Gudas
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 5. 2024

Hokejový národní tým v neděli večer předvedl, že tvrdá dřina se vyplácí. Česko po čtrnácti letech získalo titul mistrů světa a euforie po vyhraném utkání sršela z každého jednoho člena týmu. Do kabiny, kde se slavilo o sto šest, si někteří hráči vzali i svou rodinu, aby okamžiky štěstí mohli prožívat s nimi. Obránce Radko Gudas, který si díky svým bitkařským vlohám vysloužil přezdívku »řezník« či »ničitel«, přizval do šatny své dvě ze čtyř dětí –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ syna Kvída a dceru Leontýnku. Dojemný rozhovor plný emocí poskytl pyšný tatínek pro Českou televizi krátce po vyhraném zápase. Triumf českého týmu okomentoval pro ŽivotvČesku.cz bývalý útočník a trenér Vladimír Růžička.

Radost, nadšení, slzy dojetí –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ to vše prožívali hráči i všichni fanoušci, kteří drželi v neděli večer českému »nároďáku« palce. Lidé po celé republice začali slavit pár sekund poté, co se ozvala siréna ohlašující konec třetí třetiny. Obrovská radost celého týmu na ledě byla téměř hmatatelná i skrze televizní obrazovky.

Poté, co skončilo živé vysílání v televizi, následovaly další bouřlivé oslavy v kabině. Někteří hráči si vzali do šatny své rodinné příslušníky, aby mohli prožít pocity štěstí společně. Obránce a tvrďák na ledě Radko Gudas si vzal k sobě své dvě starší děti Kvída a Leontýnku a ukázal se tak v roli hrdého tatínka.

Dojemných okamžiků při zápase bylo více. Z hlediště například až do samotného konce fandila snoubenka Davida Pastrňáka s dcerou. Rebecca s malou Freyou Ivy tatínkovi držely palce přes plexisklo a roztomilý pozdrav zachytila i kamera.

O tom, jak je z obecného hlediska pro hráče důležitá podpora rodiny, promluvila pro ŽivotvČesku.cz hokejová legenda z Nagana Vladimír Růžička. "Rodina je strašně důležitá. Dovolím si tvrdit, že přítomnost rodiny v hledišti při důležitém zápasu je pro každého člena týmu významná. Zásadní je také zázemí, které umožňuje klid na práci," vysvětlil bývalý hokejový útočník a trenér.

Vladimír Růžička také pro ŽivotvČesku.cz okomentoval nedělní triumfální výsledek českého týmu jen pár chvil po skončení zápasu. "Zápas byl dvě třetiny opatrný na obě strany, ale samozřejmě se objevily tu a tam šance a čekalo se na gól. Pak to rozhodla ve třetí třetině krásná akce. Krásná akce po buly, nahrávka mezi beky, Kundrátek našel Pastu a ten to tam trefil z té jeho »parkety«. Neskutečný," neskrýval své emoce a radost z vyhraného domácího šampionátu Vladimír Růžička.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.