Reklama:

Drsné manévry s Češkou Terezou Hlůškovou před cestou domů. Jsou obavy z pomsty mafie za 9 kilo heroinu. Promluvila mluvčí ministerstva

Tereza H.
Tereza H.
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 11. 2021

Tereza Hlůšková (25), která byla v roce 2019 v Pákistánu odsouzena k 8 rokům a 8 měsícům vězení za pašování heroinu, v sobotu opustila brány věznice Kot Lakhpat. Už je oficiálně svobodným člověkem a přípravy na její cestu do Česka jsou v plném proudu. Soud vyřizuje žádost o vydání pasu či kufru, peníze na letenku do Česka měl poslat její otec. "V tuto chvíli platí, že nemůžeme upřesnit informace ohledně jejího návratu domů," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová.

Reklama:

Češka Tereza Hlůšková, kterou v lednu 2018 zadrželi na pákistánském letišti se zásilkou téměř devíti kilogramů heroinu, je na svobodě a brzy konečně zamíří do rodné domoviny. Aktuálně probíhají přípravy na její cestu do Česka. "Podle právníka soud vyřizuje žádost o vydání pasu, stejně tak i jiných věcí včetně kufru," řekl zdroj deníku Blesk s tím, že otec Hlůškové poslal na ambasádu peníze na letenku.

Reklama:

Tereza před vycestováním z Pákistánu pobývá na utajeném místě. Europoslanec Tomáš Zdechovský uvedl, že skrývání mladé ženy souvisí s obavami o její bezpečí. Před soudem totiž vypovídala proti drogové mafii, a tak nyní panují obavy, že by se mohla stát terčem pomsty. Informace o jejím návratu ministerstvo zahraničních věcí neposkytuje, především pak proto, že si to nepřeje rodina Hlůškové.

"V tuto chvíli platí, že nemůžeme upřesnit informace ohledně jejího návratu domů. Zejména s ohledem na výslovné přání rodiny, která si nepřeje informovat veřejnost o organizaci její cesty z Pákistánu do České republiky," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová.

Rodina se na ztracenou dceru těší, léta jejich komunikace spočívala jen v psaní dopisů. Tereza ale může počítat i s několika méně příjemnými konverzacemi, například s milovanou babičkou. "Nemůže od nás napoprvé čekat jen hezké věci. Určitě ji nepochválím, ale to už jsme si za ty čtyři roky vyříkaly v dopisech," řekla už dříve pro ŽivotvČesku.cz babička Terezy Hlůškové.

Babička má v plánu pro navrátivší se vnučku připravit její oblíbené jídlo, a přestože si s ní chce popovídat i o vážných věcech, těší se hlavně na společné momenty plné smíchu. "Už od mala byla hodně do světa. A také se pořád smála, spolu jsme se hodně nasmály. Ona je moc hodná holka, já se hlavně těším, že se zase budeme smát," popsala babička mladé Češky pro ŽivotvČesku.cz, čeho se nemůže dočkat.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: