Druhá šance Yvetty Kornové po propitých letech a v bídě. Ta ženská je absolutní profesionál, pěje na ni ódy režisér Magnusek

Yvetta Kornová
Yvetta Kornová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 11. 2022

Yvetta Kornová (60) se proslavila jako dětská herečka, pak jí ale osud zamíchal s kartami a dlouhou dobu se potýkala se závislostí na alkoholu. Na nějaký čas dokonce skončila na ulici. Po třiceti letech ji znovu objevil režisér Tomáš Magnusek (38), který ji obsadil do svého nového seriálu Společně sami, který televizní diváci uvidí příští rok. Herečka podle jeho názoru podala navzdory dlouhé umělecké pauze famózní výkon. "Nedělám rozdíl mezi ní a někým, kdo je na place dvacet natáčecích dní v měsíci dlouhé roky," uvedl pro ŽivotvČesku.cz a popsal, jak se mu se znovunalezenou hvězdou spolupracovalo.

Proslavila se jako mladičká v seriálu »Přijela k nám pouť« a »My z konce světa«. Mohla prožít velkou filmovou kariéru, ale ze scény zmizela. Během let v ústraní porodila tři děti, potýkala se se závislostí na alkoholu a po nějaký čas žila na ulici. Dnes Yvetta Kornová, sestra zpěváka Jiřího Korna (73), žije spořádaný život v domku u Náchoda a dostala svou druhou šanci.

Režisér Tomáš Magnusek si ji totiž vybral do nového seriálu »Společně sami«, kde společně s Martinem Dejdarem (57) ztvárnili pár bezdomovců. Spolupráci s téměř zapomenutou herečkou si přitom nemůže vynachválit. "Yvetta je enormní profesionál. Ona nedělá nesmysly, je na place a pracuje. Na roli se připravuje, je vidět, že o ní přemýšlí, navíc je skutečně enormně pokorná," vyjmenoval pro ŽivotvČesku.cz všechny klady nekonvenční herečky.

"Skutečně si jí velmi vážím. Já nedělám vůbec rozdíly mezi někým, kdo je každý měsíc na place už několik let, a mezi ní, která měla nějakou dobu hereckou pauzu," řekl pro ŽivotvČesku.cz Tomáš Magnusek s tím, že je velice rád, že se jí rozhodl oslovit a dát důvěru.

Na konci října Yvetta Kornová vyděsila veřejnost na tiskové konferenci k již zmíněnému seriálu svým zjevem. Dorazila totiž v kostýmu bezdomovkyně, ve kterém natáčela. Proměna byla opravdu drastická, protože převlek zahrnoval mimo jiné velmi realistické líčení a otrhané oblečení.

"To byl můj nápad, aby na tiskovku vyrazila v tom převleku. A ona je tak úžasná, že jde do každé šílenosti a je pro všechnu legraci. Všechny jsme tím pořádně vylekali," přiznal se k autorství podařeného žertu Tomáš Magnusek s úsměvem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.