Druhé dítě přijde na svět bolestivou cestou. Ewa Farna promluvila o strachu z toho, že bude trpět po fyzické stránce

Zpěvačka Ewa Farna
Zpěvačka Ewa Farna
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 2. 2022

Zpěvačka Ewa Farna (28) a její manžel Martin Chobot (32) patří ke dvojicím, které nepotřebují své soukromí propírat na veřejnosti. Přesto sympatická zpěvačka nyní fanouškům prozradila, jak se těší na to, až na svět přivede svého druhého potomka. Hlavně se rozhodla, že nechce rodit v Polsku, nepovažuje to za bezpečné. To schvaluje i expertka na ženskou problematiku Lilia Khousnoutdinova (33). "Aktuální situace v Polsku je velmi smutná, protože znemožňuje ženám přístup k péči, kterou potřebují a často pro akutní záchranu života," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Khousnoutdinova.

Někdo by si mohl myslet, že matka dvouletého Artura je už nad věcí a na druhý porod se těší. Zpěvačka Ewa Farna ale v streamu na svém instagramovém profilu přiznala, že na velkou bolest, která příchod miminka bude provázet, se rozhodně netěší a má před velkým dnem v sobě pokoru.

"Vím, že to bude nepříjemné, bude to bolest. Ale je to druh bolesti, která pomine. Na konci nás čeká odměna, takže k tomu přistupuji tak, že to bude dobré," popsala své pocity žena, které těhotenství vysloveně sluší.

Ewa Farna již dříve uvedla, že se vůbec nerozmýšlela nad tím, zda náhodou nerodit v Polsku. I když u našich severních sousedů má kořeny, tak to rychle zamítla.

"Musím se veřejně přiznat, že jsem měla být pár dní ve Varšavě, kam jsem jela s bráchou. A naléhala jsem na něj, že tam musí být se mnou, a kdyby se cokoliv kolem mého těhotenství dělo, okamžitě mě musí naložit do auta a odvézt mě do České republiky. Já v Polsku prostě rodit nebudu. Tam se jednoduše může stát, že vás nezachrání. Zkrátka, já bych se nyní bála být těhotná a žít Polsku," řekla před časem Ewa Farna v rozhovoru pro rádio Expres FM.

V Polsku je v tuto chvíli možné těhotenství legálně ukončit jen tehdy, pokud je důsledkem incestu nebo ohrožuje život matky. Proti zákonu se protestovalo nejen v Polsku, solidaritu s polskými ženami vyjádřili formou demonstrací i lidé v dalších státech.

Situace v Polsku trápí i ženy v České republice. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřila manželka miliardáře Karla Janečka, kterou situace u našich sousedů děsí.

"Aktuální situace v Polsku je velmi smutná, protože znemožňuje ženám přístup k péči, kterou potřebují a často pro akutní záchranu života. V posledních měsících jsme jako ženy byly svědky opakovaného stejného scénáře, který skončil tragicky. Často neschopnost lékařů poskytnout včasnou lékařskou starostlivost ve formě včasné interrupce ze zdravotních důvodů již zanechala sirotky. Rozhodně žena v každé zemi by měla mít přístup k dogmaticky nezaujaté a volně přístupné komplexní zdravotní péči v oblasti reprodukce. Bohužel momentálně v rámci EU je Polsko místem, kde pro ženu není zcela bezpečné být těhotná," uvedla pro ŽivotvČesku.cz vystudovaná politoložka a zakladatelka NF Propolis Lilia Khousnoutdinova.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.