Reklama:

Druhé Vánoce bez milovaného muže. Olga Menzelová prozradila, s kým je stráví a že hádka u stromečku je tradicí

Olga Menzelová po boku manžela Jiřího Menzela
Olga Menzelová po boku manžela Jiřího Menzela
Foto: PETR NOVOTNÝ / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 12. 2021

Obrovské srdce, velká rodina, lidská sounáležitost a zájem o druhé se každý rok v domácnosti producentky Olgy Menzelové (43) přetaví v kouzelné vánoční svátky. Letos se počítá s tím, že do zdobení stromečku se naplno opře také téměř tříletý syn Albert, jehož tatínkem je egyptolog Miroslav Bárta (51). "Vánoční stůl mají na starosti holky a zdobení stromečku také. Většinu se u toho pohádají a pak se zase usmiřují," prozradila pro ŽivotvČesku.cz žena, kterou čekají druhé Vánoce bez milovaného manžela Jiřího Menzela (†82).

Reklama:

Některé slavné osobnosti na vánoční svátky tradičně odjížděly z Česka, aby unikly nákupnímu šílenství a konzumní atmosféře. I když také producentka Olga Menzelová patří k ženám, které během roku cestování milují, o vánočním čase ráda zůstává u rodinného krbu.

Reklama:

"Vánoce budeme s rodinou slavit doma. Děti mají rády české Vánoce se všemi tradicemi, které k nim patří. A já se těším na klid, procházky v přírodě, sport a právě na společný čas s dětmi. U nás je to rozdělené tak, že vánoční stůl mají na starosti holky a také zdobí stromeček. U toho se vždy pohádají a pak se usmiřují. Počítám, že letos do toho výrazně zasáhne i syn Albert, takže o zábavu nouze určitě nebude," uvedla s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz maminka tří dětí, která si z vlastního dětství vybavuje, že její rodiče uměli vykouzlit nádhernou vánoční atmosféru, takže kouzlo Vánoc se snaží předávat zase svým potomkům.

Oscarový režisér Jiří Menzel děti dlouho nechtěl. Osud to ale zařídil tak, že nejstarší dnes dvanáctiletou dceru Annu Karolínu má okouzlující blondýna s režisérem Jaroslavem Brabcem (67), s nímž jeden čas žila. Po krátké době ale oba s Jiřím zjistili, že bez sebe nemohou být a narodila se jim dcera Eva Marie, které je šest let.

Překvapení pro veřejnost a i pro část novinářů si Olga Menzelová schovala na podzim loňského roku, kdy představila nového partnera, kterým je věhlasný egyptolog Miroslav Bárta. S ním má syna Alberta, o jehož existenci dlouhé měsíce věděli jen ti nejbližší.

Olga Menzelová vždy oceňovala, že její manžel Jiří Menzel nebyl žárlivý a že nikdy nedělal rozdíly mezi Aničkou a jeho vlastní Evičkou. Jiří a Olga spolu žili krásný svobodný život, který byl plný vzájemné úcty a respektu, což je velmi vzácné.

Podle společných fotek je patrné, že ve veliké úctě spolu vychází Jaroslav Brabec i Miroslav Bárta. Může se zdát, že když se velká rodina sejde u jednoho stolu, v jídelně už není místo pro žádné hosty. Což producentka z části potvrdila, ale také prozradila, že u štědrovečerního stolu bývá někdy ještě mnohem větší »tlačenice«.

"Naše rodina je široká a většinou nás bylo pohromadě hodně. Několikrát jsme k vánočnímu stolu v posledních letech přizvali i Wintonovy děti, tedy lidi, které zachránil Sir Nicolas Winton před holocaustem. Tito lidé se stali našimi přáteli. Vánoce pro mě znamenají čas bytí spolu, a když mám možnost přizvat někoho z našich přátel, kdo by měl zrovna v ten den být sám, tak má u nás otevřené dveře," popsala vdova po Jiřím Menzelovi pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: