Druhý zápas na MS: Vladimír Růžička prozradil, jak na Švýcarsko. Nastínil strategii a výsledek

Hokejová legenda Vladimír Růžička
Hokejová legenda Vladimír Růžička
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 5. 2021

Český hokejový tým se ve druhém zápase na mistrovství světa v Rize utká s velmi houževnatým soupeřem. Bude jím Švýcarsko, které se může opřít o několik klíčových posil z NHL. Podle hokejového trenéra a bývalého útočníka Vladimíra Růžičky (57) je potřeba se poučit z chyb ze zápasu s Rusy a zaktivnit hru. Zápas by pak mohl podle něj vyznět 3:1 pro hráče se lvem na hrudi.

Vladimíre, v sobotu večer se český tým utká se Švýcarskem. Jak byste zhodnotil švýcarský hokej, jak na ně hrát?

Samozřejmě Švýcaři jsou houževnatí a jde o soupeře, který bude určitě nepříjemný. Dobře brání, jsou velmi dobře organizovaní. Vím, že tam mají nějaké hráče z NHL, neviděl jsem je zatím hrát, takže se uvidí. Ale čeká nás těžký soupeř.

Výhra nám posílí po porážce s Ruskem psychiku do dalších bojů. Co ale případná prohra?

Nemůžeme přemýšlet tak, že bychom měli prohrát. Musíme do toho zápasu jít. První zápas nám nevyšel, ale celé mistrovství je před námi. Teď je důležité , abychom zápas se Švýcarskem uhráli a pak se to znovu rozjede.

A jaký tipujete výsledek zápasu?

Myslím si, že 3:1 bychom měli vyhrát.

Jaká bude klíčová strategie na Švýcarsko?

V každém případě hodně útočit, ale po ztrátách kotoučů je důležité mít připravenou hru dozadu, mít rozebrané hráče. Po ztrátě kotouče »přešaltovat« a všichni musí být připraveni na to, že musí dobře bránit do doby, než získáme kotouč. Vhodná by byla určitě aktivnější hra, ze které chyby logicky vyplývají, ale to si musí kluci ohlídat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.