Dům má skryté vady. Nevím, kde budeme bydlet, až začne škola, říká Olga Menzelová

Jiří Menzel s manželkou Olgou
Jiří Menzel s manželkou Olgou
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 8. 2020

Olga Menzelová (42), manželka oscarového režiséra Jiřího Menzela (82), měla pozitivní plán. Jiří je po prodělané mozkové infekci odkázaný na invalidní vozík. Aby spolu mohli trávit více času jako rodina, pořídila jim Olga nové bydlení. Bohužel to nedopadlo úplně dobře.

V novém domě se objevily rozsáhlé skryté vady, pro které dům není obyvatelný. Je to pro mě v současné době velmi svízelná situace. Nemluvě o tom, že jsem si vzala obrovskou hypotéku, kterou musím splácet,“ připustila Olga Menzelová pro ŽivotvČesku.cz

Měsíční splátka její hypotéky činí 83 tisíc korun. „Díky tomu, že mám dobře fungující firmu, která se zabývá pronájmem unikátního venkovního výstavního systému, je pro mě hypotéka stejně tak jako péče o Jiřího zatím zvládnutelná. Zároveň také prodávám náš byt, kde jsme bydlela s holkami, tak věřím, že tlak tak velkého dluhu v brzké době pomine,“ vysvětlila Olga pro ŽivotvČesku.cz.

Jejího podnikání se koronavirová omezení překvapivě tolik nedotkla, protože jde o systém, který je pod širým nebem a není omezen vnitřním prostorem. Další příjemnou součástí její práce jsou edukativní expozice, které Olga již mnoho let úspěšně produkuje. Poslední výstavou je úspěšný projekt „Voda a civilizace“. V současnosti je ho možné vidět jako trvalou instalaci před Kramářovou vilou anebo za týden v Plzni a ve Vysokém Mýtě. Po České republice bude cestovat i celý příští rok. Teď už chystá další projekt „Energie a civilizace“, jehož premiéra se uskuteční v květnu příštího roku.

Aktuálně je Olga ovšem s dětmi na prázdninách a ještě neví, kde budou bydlet, až začne škola. „Zřejmě si něco budeme muset pronajmout. Beru to tak, že člověk v životě prochází různými obdobími, ať už lehčími nebo složitějšími. Nás se poslední tři roky spíš týká to druhé,“ vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz Olga.

Tím jistě myslí i vážný zdravotní stav manžela, vyžadující čtyřiadvacetihodinovou péči v domácím ošetřování. „K problémům je potřeba se stavět čelem a se ctí se s nimi vypořádat a snažit se vybrat ze složitých životních situací i to pozitivní,“ dodala Olga, které se to, jak se zdá, daří.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.