Duší jsem dítě, ale stárnutí je hrozné. Mladí lidé mě ignorují, myslí si 77letý Robert De Niro

Robert De Niro vnímá stárnutí negativně
Robert De Niro vnímá stárnutí negativně
Foto: showpix.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 2. 2021

Fotr je lotr, Děda je lotr, Joker nebo Irčan. V těchto a mnoha dalších filmech září Robert De Niro (77) jako herecká hvězda, která se k pádu rozhodně nechystá ani v pokročilém věku. Jen letos s ním vyjdou čtyři filmy. On svůj úspěch ale nepřikládá tomu, že by byl s přibývajícími roky šarmantnější. Naopak si myslí, že na stárnutí není vůbec nic, co by se dalo označit za pozitivní.

Robert De Niro je hercem, který dokáže během jednoho dne hrát v komedii a druhý den už je v ideálním režimu pro akční film. Není proto divu, že jeho kariéra trvá už více než 50 let a že je držitelem dvou cen Oscar, přičemž nominaci získal vícekrát.

De Nirovi ani s věkem neubývá energie potřebná k jeho povolání, do práce chodí se stejným elánem, s jakým do ní chodil před lety. Nevidí na sobě ale zhola nic, díky čemu by mohl proces stárnutí nazvat pozitivním.

Hollywoodský elegán si nemyslí, že stárnutí má své klady. "Není nic, co bych s přibývajícím věkem vyzdvihl. Naopak, například mladí lidé mají sklony nás starší ignorovat," povzdechl si herec v rozhovoru zveřejněném deníkem Hindustan Times.

Herec známý dokonalým ovládáním své mimiky řekl, že s věkem nepřichází ani žádné velké změny. "To, co je venku, co je na povrchu, je postupem času jiné. Ale uvnitř se člověk stále cítí jako dítě," připustil De Niro, který po mentální stránce nestárne.

Ve filmu Irčan, který byl nominovaný na cenu Oscar v kategorii Nejlepší film, hrál De Niro mladší verzi své postavy. Přiznal, že to bylo náročné. "Bylo to těžké, protože už nemám takové fyzické schopnosti, jaké jsem měl, když jsem byl mladý," řekl Robert v rozhovoru v televizním pořadu Late Night With Seth Meyers.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.