Dvacetiletého Matěje, který podlehl zraněním v nemocnici, srazil řidič v BMW. Od nehody ujel

Mladíka srazilo BMW, v nemocnici zemřel.
Mladíka srazilo BMW, v nemocnici zemřel.
Foto: Archiv / Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 6. 2020

U Heřmanic došlo v úterý k tragédii, kdy řidič ve voze značky BMW měl srazit mladíka na koloběžce. Navíc od nehody ujet, a to bez poskytnutí první pomoci. Dvacetiletý Matěj později v nemocnici zemřel.

Na místo vyjela záchranná služba i policie. "Mohu potvrdit, že jsme na místě měli lékařskou a záchranářskou posádku. Muž byl ve vážném stavu, musel být napojen na umělou plicní ventilaci a intenzivně léčen, poté byl transportován na traumacentrum do nemocnice v Hradci Králové,“ řekl pro portál Blesk mluvčí záchranářů Ivo Novák.  

Policisté požádali veřejnost o pomoc v souvislosti s pátráním svědcích nehody. "Žádáme případné svědky nehody, ale také svědky, kteří si v čase mezi 22:30–22:50 hod. v katastru obce Heřmanice všimli muže s koloběžkou, nebo všechny, kteří by mohli k události podat jakékoli informace, aby se ozvali na linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová. 

Blesk uvádí, že podle Matějova kamaráda ho měl srazit mladík v BMW. "Borec s BMW srazil kámoše a ujel,“ uvedl s tím, že po újezdu od nehody se na místo později vrátil.

"Našli ho 18–20 metrů od místa srážky, pět metrů od vozovky,“ uvedl a dodal: "Kdyby mu hned poskytl první pomoc, nejspíš by to přežil."

Rodina a přátelé se s Matějem rozloučí v pátek. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.