Dvě dávky vakcíny mám za sebou, než covid mě trápí větší zdravotní problémy, říká Josef Zíma

Josef Zíma by rád opět mezi lidi
Josef Zíma by rád opět mezi lidi
Foto: nextfoto.cz

Očkování proti onemocnění covid-19 má za sebou herec a nekorunovaný král české dechovky Josef Zíma (88). Ten už několikrát uvedl, že se na očkování těší. I po druhé dávce u něj proběhlo vše naprosto bez komplikací. "Vše bylo úplně v pořádku. Covid ten mě už netrápí, teď chodím na převazy a problémy mi dělá koleno, ale na operaci už nechci," prozradil pro ŽivotvČesku.cz legendární zpěvák.

První dávku vakcíny dostal Josef Zíma v polovině ledna. Druhou o pár týdnů později. Žádné vedlejší účinky se u něj neprojevily.

"Naprosto perfektní to bylo. Vůbec nic jsem necítil a jsem rád. Ale žiji pořád stejně, jako kdybych očkovaný nebyl. Než covid mi dělá starosti bércový vřed na noze, kvůli němuž musím chodit na převazy, ale lepší se to. A velkou zdravotní starost mi dělá koleno. Mám umělý kloub, ale pomalu dosluhuje, ale na operaci se mi kvůli tomu už nechce, takže je to pro mě velká starost kvůli chůzi. Naštěstí mám doma chodítko a pomáhám si holemi," řekl pro ŽivptvČesku.cz Josef Zíma.

Zpěvák několikrát uvedl, že nemoc covid-19 mu působí trápení, protože se cítí izolovaný bez fanoušků i bez přátel. Zíma patří mezi ty, kteří ani na vteřinu nezaváhali, zda se nechají očkovat. K současné situaci uvedl, že nedávno zpíval pro lidi on-line, což mu udělalo radost, ale bez přímého kontaktu s lidmi to bylo smutnější.

Nelehká doba kvůli epidemii koronaviru se podepisuje na lidském zdraví, práci a celkově ka...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.