Dvě legendy na jedné fotce: Sylvester Stallone ukázal svaly po boku Arnolda Schwarzeneggera

Herec Sylvester Stallone
Herec Sylvester Stallone
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 7. 2021

Herců je nepřeberné množství, ale skutečných filmových legend je jen málo. Mezi ně se řadí Sylvester Stallone (75) a Arnold Schwarzenegger (73), kteří ani v důchodovém věku nelení a stále pracují na svých svalech a kondici. Jsou to navíc dobří přátelé, přestože dlouhá léta se nemohli vystát, a protože se kvůli pandemii koronaviru nemohli dlouho vidět, setkání po více než roce si oba užili a společně se vyfotili.

Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger jsou legendami akčních filmů. Přestože se 20 let po prvním setkání neměli tito herci rádi, dnes je spojuje přátelství, které nemohla zničit ani pandemie koronaviru. První schůzku po více než roce zaznamenali na fotografii, na které se oba usmívají a je vidět, že jsou ve výborné fyzické kondici.

To, že se ze Sylvestera a Arnolda stanou přátelé, by po letech rivality nikdo neočekával. Celý spor mezi hollywoodskými hvězdami vznikl v roce 1977 na předávání Zlatých glóbů. "Arnold se mi smál, že jsem ve své kategorii nevyhrál, ale on v té své ano," řekl Stallone v rozhovoru pro Variety a přiznal, že po kolegovi hodil vázu s květinami.

Herci se z mnoha důvodů považovali za konkurenci a Schwarzenegger přiznal, že kolegu úmyslně nalákal k natáčení filmu, o kterém věděl, že bude propadák. "Četl jsem scénář k filmu Stůj, nebo maminka vystřelí! a bylo to příšerné. Říkal jsem si, že do ničeho takového nikdy nepůjdu. Pak mi volal Sylvester a ptal se, jestli o tom filmu něco vím - tu roli nabídli i jemu. Řekl jsem, že to bude trhák a on mě chtěl porazit, tak šel do konkurzu naplno," přiznal v show Jimmy Kimmel Live Arnold.

Rivalita ustoupila přirozeně poté, co na konci 90. let přišli noví herci a Stallone a Schwarzenegger si najednou nebyli vzájemně konkurencí. Když se filmový Terminátor stal guvernérem Kalifornie, dokonce Sylvestera pozval na inaugurační večírek.

Dnes jsou herci nejen kolegové, kteří spolu natočili čtyři úspěšné filmy, ale i přátelé. "Dnes si z těch našich sporů už jen utahujeme. Popravdě, občas byly naše naschvály úsměvné," řekl v show Jimmyho Fallona Sylvester Stallone, který si je s Arnoldem Schwarzeneggerem po letech rivality velmi blízký.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.