Dvě vnoučata jsem neviděla. Quentin se narodil díky mé podpoře, říká Monika Binias. Popsala svou roli babičky

Monika Binias
Monika Binias
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 10. 2021

Rodinné vztahy mohou být někdy poměrně komplikované. O tom ví své Monika Binias (49), matka Ornelly Koktové (28), která žije daleko od dcery i třech vnoučat. Přestože od ní vzešla snaha děti vidět a hlídat, podle jejích slov bohužel není vůle na druhé straně. "Já jsem se Ornelly zastala, maximálně jsem ji podpořila, jak finančně, tak i emocionálně. Byla jsem s ní také u porodu. Pepa Kokta se k tomu vůbec nijak nepostavil, až když byl Quentinovi asi půlrok. Nemají zájem, tvrdí, že nechci hlídat, je to strašně zvláštní," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz.

Ornella Koktová založila velkou rodinu s Josefem Koktou (64), za něhož se provdala v lednu 2015. Mají spolu už tři děti – osmiletého syna Quentina, Svena (1) a teprve půlroční dceru Lilianne. Jejich babička ze strany pohledné tmavovlásky se s nimi ale nestýká a jediné vnouče, které kdy poznala, je právě to nejstarší. Vztahy v rodině zůstávají i po delším čase velmi napjaté a zatím to nevypadá na žádný smír.

"Poslední dvě vnoučata jsem neviděla, ani jsem nebyla v Čechách, když se narodila. Nicméně Quentínek přišel na svět díky mé podpoře, protože v té době Pepa sprostě křičel na Ornellu. Já jsem se jí zastala, maximálně jsem ji podpořila, a to jak po stránce peněz, tak té emocionální. Navíc jsem s ní byla také u porodu. I poté jsme ji museli podporovat finančně, protože jinak by to nezvládla. Pepa Kokta se k tomu vůbec nijak nepostavil, až když byl Quentinovi tuším asi půlrok, poté se k němu přistěhovala. Nicméně já jsem měla s Quentínkem velmi krásnou vazbu, poprvé se mnou byl v kině, v divadle, jeli jsme spolu do lázní… Jak jsem mohla, tak jsem hlídala a i teď jsem chtěla pomoct, ale bohužel není vůle. Nemají zájem, tvrdí, že nechci hlídat, je to strašně zvláštní," řekla Monika Binias pro ŽivotvČesku.cz.

Sama má o správné výchově jasnou představu, ale jako matka dvou dcer, také mladší Charlotte Štikové (25), byla mnohdy více kamarádkou, která hodně povolovala. To se později ukázalo jako dvojsečná zbraň, která se obrátila proti ní. "Podle mě by byla ideální výchova metodou »cukr/bič«, ale já jsem byla bohužel až příliš měkká a kamarádská. Pak se tam neznala ta hranice mezi mámou a dcerou, což bylo asi špatně. Být moc přísným rodičem považuju za špatné, naopak být zase moc hodný rodič je stejně tak špatně," uzavřela sympatická blondýnka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.