Dvojnásobné křtiny u Koktů. S Pepou jsme oba věřící, je to pro nás důležité. Děti to zvládly moc hezky, říká Ornella Koktová

Josef Kokta a Ornella Koktová
Josef Kokta a Ornella Koktová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 6. 2022

Dvě mladší děti Ornelly Koktové (29), Sven (2) a Lili (1), prožily významný životní okamžik - vlastní křtiny. I když řada lidí tento zážitek dětem dopřává spíše proto, že jde o další pěknou rodinnou oslavu, u Koktových doma je to jinak. "S Pepou jsme oba věřící, sami jsme pokřtění," uvedla pyšná maminka pro ŽivotvČesku.cz.

Influencerka a podnikatelka Ornella Koktová, která je ve svém věku maminkou již tří dětí, Quentina (9), Svena (2) a Lili (1), se na sociální síti pochlubila roztomilými snímky svých dětí, které o víkendu podstoupily křest v katedrále sv. Víta. Co pohlednou maminku a jejího muže Josefa Koktu (65) vedlo k tomu, aby své ratolesti svěřili pod ochranu vyšším mocnostem, vysvětlila Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz.

"Já i Pepa jsme věřící, oba jsme také pokřtění, takže to pro nás je důležité. Vyrostli jsme v tom oba od malička, jsme také biřmovaní. Já jsem s rodiči do kostela chodila, na větší svátky určitě a někdy také během roku. Není to tak, že bych to brala jen jako oslavu. Jsem opravdu věřící," řekla pro ŽivotvČesku.cz s tím, že pokřtěné jsou nyní všechny jejich děti.

"Když jsme nechávali křtít Quentina, byl už ve školkovém věku, a tak u toho trochu zlobil. Proto jsme si říkali, že jestli ještě budeme mít další děti, musíme je dát křtít jako miminka. Jenže potom jsem měla všechny ty zdravotní komplikace, což nám ten čas také trochu posunulo, takže jsme teď křtili dvě děti najednou," popsala pro ŽivotvČesku.cz Ornella Koktová.

Sven a Lili nesli křest mnohem lépe než jejich bratr, a dokonce vydrželi v kostele celou dobu potichu. Malý Sven si nejenže nechal polít hlavu, ale ve křtitelnici si také namočil ručičky, a kdyby jej rodiče nezadrželi, možná by se v ní i vykoupal celý. "Vzpomínám si ale, že když kněz polil hlavu Quentinovi, on do ticha kostela zakřičel »Oh my God!« (Ó, můj Bože, pozn. red.), takže to bylo docela legrační," podělila se influencerka pro ŽivotvČesku.cz s humornou vzpomínkou.

Atmosféra místa byla podle Ornelly Koktové velmi příjemná. Katedrála byla ve chvíli obřadu uzavřena pro turisty, a tak i s hosty, které tvořili nejbližší příbuzní a přátelé rodiny, mohli výjimečný den prožít v klidu a míru. Dokonce i přítomné děti prý v kostele nezlobily. "Byla s námi moje spolužačka z gymnázia s devítiměsíčním synem a také Pepova dcera Alenka z předchozího vztahu, která má osmiměsíční holčičku. Všichni to zvládli skvěle - na to, že jsou to miminka," dodala Ornella Koktová.

Kmotrou obou dětí, které dostaly jména Anna a Prokop, se stala Ornellina mladší sestra Charlotte Štiková (25), se kterou má Ornella velice blízký vztah. Děti pokřtil kněz Mons. Jan Balík (56), který je známý tím, že dlouhá léta své praxe věnoval práci s mládeží a často také promlouvá i do médií.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.