Dylan z Beverly Hills 90210 by oslavil narozeniny, kolegové dojemně vzpomínají. Z jejich vzkazů ukápne nejedna slza

Představitelé legendárního seriálu Beverly Hills 90210
Představitelé legendárního seriálu Beverly Hills 90210
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 10. 2021

Herec Luke Perry, který se proslavil jako Dylan v oblíbeném seriálu Beverly Hills 90210, by dnes oslavil 55. narozeniny. V roce 2019 zemřel ve věku 52 let na masivní cévní mozkovou příhodu a jeho kolegové na něj dodnes s láskou vzpomínají. Jeho narozeniny si na sociálních sítích připomínali dojemnými vzkazy, které svému dlouholetému příteli posílali do nebe.

Náhlý odchod Luka Perryho prožívali těžce nejen jeho blízcí, ale se smutnou událostí se dodnes ne zcela snadno vyrovnali někteří jeho kolegové, s nimiž se poznal během natáčení seriálu Beverly Hills 90210. Ten se v 90. letech stal televizním fenoménem. O tom, že se tehdy zrodilo skutečně něco velkého, svědčí skutečnost, že některá přátelství přetrvávají dodnes i mimo filmové kamery.

Jedním z těch, kdo na Perryho stále s láskou vzpomíná, je herec Ian Ziering (57), jehož si diváci pamatují jako představitele postavy Steva Sanderse. Na sociální síť umístil společnou fotku se zesnulým kolegou a doprovodil ji slovy: "Chybíš mi, kamaráde. Vše nejlepší k narozeninám.".

Dojemných slov se od hercových přátel a kolegů sešlo poměrně velké množství. "Vše nejlepší k narozeninám mému příteli a bratrovi Lukovi," napsala v úvodu svého vzkazu na sociální síti Tori Spellingová (48), kterou si fanoušci seriálu pamatují v roli pohledné, ale zároveň i mírně naivní Donny. "Moc nám všem chybíš. Není den, kdy bych si na tebe nevzpomněla. Byl jsi výjimečný muž. Pamatuji si, když jsem tě jako pubertální a nesebevědomá dívka poprvé potkala. Byl jsi první, díky komu jsem cítila, že jako žena a herečka za něco stojím. Jako kamarád a velký bratr ses za mě dokázal vždy postavit," pokračovala herečka a k dojemným slovům připojila společnou fotografii.

Dále pak přiblížila fanouškům, jak charismatického herce vnímala jako člověka. "Díky tobě se každý mohl cítit sebevědomý, vnímaný a speciální. Rozdával jsi kolem sebe čistou lásku. S láskou vzpomínám na zprávy a telefonáty, kdy ses mě ptal na děti a vždy jsi říkal, abych jim připomněla, že je strýček Luke má rád. Dnes i každý jiný den nám moc chybíš a máme tě ve svých srdcích," uzavřela Tori Spellingová.

Další kolegové si výročí narození Luka Perryho připomněli tichou osobní vzpomínkou bez zmínky na některé ze sociálních sítí. Mezi ně se řadí i herečka Shannen Dohertyová (50). Od skonu herce prakticky nezveřejnila společný snímek, což rozhodně nebývalo v minulosti pravidlem. Odhadovat se z toho dá, že ztráta blízkého člověka je pro ni ještě bolestivou záležitostí.

Představitelka seriálové Brendy Walshové navíc prochází od roku 2015 složitou fází života, kdy ji lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. V roce 2020 pak oznámila, že prochází čtvrtým stádiem zákeřné nemoci.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.