Eliška Bučková promluvila o infekcích. Přežila jsem i horečku dengue, teď si užívám dvě malé děti, říká

Modelka Eliška Bučková
Modelka Eliška Bučková
Foto: nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 19. 2. 2021

Modelka Eliška Bučková (31) je člověk, který z nemoci covid-19 má respekt, ale přehnanými obavami netrpí. "V Amazonii jsem prodělala horečku dengue, covid už mám také za sebou," uvedla pro ŽivotvČesku.cz a popsala, v čem ji epidemie koronaviru nejvíce omezuje.

Jako modelce vám současná doba nepřeje. Jak všechny restrikce snášíte?

Zatím jsem tu současnou dobu snášela dobře. Člověk si zvykne na všechno. Já měla co dělat doma, takže jsem se ani nenudila, pořád vymýšlím nějaké projekty, když jeden nevyjde, tak hned myslím na další. Jenže už to trvá dlouho, už je to prostě rok. Je to třeba už rok od doby, co jsem naposledy stála v Divadle Broadway, divadlo mi v tomto období opravdu strašně moc chybí. Ani mi tolik nechybí přehlídky a eventy, ale to divadlo mi chybí hodně kvůli té atmosféře a kvůli skvělým kolegům.

Našla jste na době covidové něco pozitivního?

Jsem ráda, že mám více času na rodinu. Moje velká rodina se zase o kus rozrostla, obě moje sestry porodily, takže si užívám malé děti. Dříve člověk pořád dával přednost práci, teď najednou má více času být s rodinou.

Co vám nejvíce chybí z toho života, na jaký jste byla zvyklá?

Byla bych ráda, kdyby nám vláda už konečně otevřela kavárny a restaurace, abychom se mohli setkávat s přáteli. Nejvíce mi chybí kontakt s lidmi. Dnes někoho známého potkáte na ulici, má roušku... Lidé se jakoby vlastně štítí a bojí jeden druhého. Covid je hlavní téma všech hovorů, to už mi trochu vadí.

Necháte se proti koronaviru očkovat?

O očkování jsem přemýšlela hodně a očkovat se asi nechám, až na mě tedy přijde řada. Kdyby to třeba pomohlo v tom, že po očkování nebudete ohrožovat lidi kolem sebe, tak se očkovat nechám stoprocentně. Musím říct, že mám kvůli expedicím, na které jsem jezdila s Jakubem Vágnerem, všechny možné očkování na tropické nemoci a přežila jsem je. Takže si myslím, že to očkování nebude nic katastrofálního. Já nerada beru prášky. Já už covid prodělala a paradoxně Paralen mi udělal ještě hůře, já se vše snažím řešit bylinkami. Když bude očkování povinné, tak půjdu bez řečí, když to bude dobrovolné, tak to zvážím. Ještě uvidím, přežila jsem horečku dengue, už jsme měla i covid...

Co pro vás bylo horší? Horečka dengue, nebo když jste se nakazila koronavirem?

Oboje samozřejmě bylo nepříjemné. Jenže dengue jsem chytla přímo v Amazonii, ležela jsem tam v nemocnici v cizím prostředí, o to to bylo náročnější.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.