Eliška Bučková si od vlády Velikonoce zkazit nenechá. Vymrskalo mě i 70 kluků, zavzpomínala

Modelka Eliška Bučková
Modelka Eliška Bučková
Foto: nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 4. 2021

Okouzlující modelka Eliška Bučková (31) jako malá holka trávila Velikonoce v Hodoníně, kam se stále ráda vrací. S velkou rodinou bude trávit i letošní svátky a také bude dodržovat celou řadu tradic. "U nás se vystřídalo i 70 kluků. Jsme čtyři sestry, takže u nás se nakonec hodně pilo, jedlo a tancovalo," popsala pro ŽivotvČesku.cz s tím, že Velikonoce si hodlá užít i letos, i když vládní restrikce osekají hlavně Velikonoční pondělí.

"Když jsem byla malá holka, tak jsem se hodně těšila na neděli, že si vezmu nové oblečení, až půjdu do kostela. Mamka nám vždy na Velikonoce koupila něco nového. Nejvíce jsem se ale těšila na pondělí, až k nám budou chodit šlehat. Protože u nás se prostřídalo i 70 koledníků. Kluci u nás chodí v krojích, mají s sebou nástroje, jedou na voze s koňmi... Každou holku, kterou vymrskají, tak vezmou do kola. Zpívá se, tancuje se, my jim dáme kalíšek... U nás v rodině jsme čtyři sestry, takže u nás to většinou končilo, sešly se tady i dvě folklórní skupiny najednou, hrála cimbálovka na terase a jedlo se a pilo," popsala Eliška Bučková pro ŽivotvČesku.cz, jak probíhají velkolepé velikonoční oslavy u ní v obci.

Sympatická modelka si uvědomuje, že kvůli vládním nařízením, které mají pomoci v boji s koronavirovou epidemií, budou letošní Velikonoce jiné. Přesto si je hodlá pořádně vychutnat.

"Nařízení vlády respektuji, ale na Moravu za rodinou pojedu, protože jsem je dlouho neviděla. Navíc máme v rodině dvě malé děti kolem dvou let, to už si mysl ukládá vzpomínky a já bych chtěla, aby ty Velikonoce prožily hlavně děti krásně a šťastně. Těším se, že budeme dodržovat všechny naše křesťanské tradice. V pondělí akorát nepřijdou koledníci, budeme to mít jenom v rámci rodiny, ale myslím, že na zadek i tak dostanu," uvedla Eliška Bučková s tím, že i ona si v dětství vtiskla do paměti, jak mají pravé Velikonoce vypadat.

"Pro nás jsou Velikonoce největším křesťanským svátkem. Na Velký pátek máme přísný půst, na Bílou sobotu se podíváme do kostela, protože to vláda naštěstí umožnila. Večer už si budeme připomínat vzkříšení, v neděli už bude veliká veselice, upeče se mazanec i beránek a budou se barvit vajíčka," dodala pro ŽivotvČesku.cz žena, která se v roce 2008 stala nejkrásnější dívkou České republiky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.