Elliott z E.T. Mimozemšťana se změnil k nepoznání. Henry Thomas zestárl a dnes byste ho nepoznali

Herec Henry Thomas ve své nejslavnější roli jako dítě
Herec Henry Thomas ve své nejslavnější roli jako dítě
Foto: Profimedia.cz

Ani režisérský velikán Steven Spielberg (74) netušil, že se jeho film E.T. - Mimozemšťan setká s tak pozitivními odezvami a úspěchem, který se potáhne desítky let. Hlavní roli v legendárním sci-fi dramatu ztvárnil Henry Thomas (49), kterého si tak publikum pamatuje jako malého a nevinného Elliotta. Thomas v kariéře herce pokračuje, ale zestárl a jako dospělý muž stále hovoří především o své první velké roli.

Henry Thomas byl teprve jedenáctiletý hoch, když se proslavil po celém světě díky filmu E.T. - Mimozemšťan. Takový úspěch jako v dětství si už později v životě nezopakoval, ale jako herec v zapomnění neupadl.

Film o podivné vesmírné postavičce vzbuzuje zvědavost publika i dnes a Thomas s nadšením odpovídá na všechny dotazy na toto téma. "Mluvit o tomto filmu mě neunavuje a asi nikdy nebude. Samozřejmě mi to připadá trochu zvláštní, protože pravděpodobně žádný herec nepředpokládá, že bude o jednom ze svých výtvorů hovořit i po dekádách,“ řekl magazínu Esquire.

E.T. byl v kinech promítán rok a Henry Thomas pochybuje o tom, že se něco podobného bude opakovat. "Filmový průmysl se hodně změnil a představa, že dnes budou diváci jevit o posezení v kině takový zájem, jako v 80. letech, mi zní jako nereálná,“ připustil ne zcela skromně.

Thomasův život se po premiéře filmu změnil v horskou dráhu. "Šlo o mou druhou roli a rozhodně jsem nečekal, jakou slávu a úspěch mi přinese. Telefon u nás doma najednou nepřestával zvonit a všichni mě chtěli obsazovat. Trvalo to pár let,“ zavzpomínal herec na dětství.

Dospívání hvězdy velkého trháku nebylo jednoduché právě kvůli slávě. "Trávil jsem čas natáčením a moc herců mého věku tou dobou nebylo. Kamarádů jsem tak měl opravdu málo,“ podotkl Henry Thomas a dodal, že jako dospělý si dokáže pracovní i soukromý život s přáteli, které později potkal, lépe zorganizovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.