Epidemiolog Prymula: Hobbymarkety jsou velkým rizikem, musíme zpřísnit

Roman Prymula přiznal, že hobbymarkety jsou rizikové prodejny v souvislosti s šířením viru.
Roman Prymula přiznal, že hobbymarkety jsou rizikové prodejny v souvislosti s šířením viru.
Foto: reprofoto ČT / archiv ŽvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 4. 2020

Riziko, které nelze přehlížet. Hobbymarkety, které se lidem otevřely už před Velikonocemi, podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly kvůli velké koncentraci lidí představují riziko v šíření koronaviru. Pravidla pro ně se zřejmě zpřísní, mohl by být například omezen počet nakupujících, řekl uznávaný epidemiolog pro televizi Prima.

Po jednání vlády Prymula uvedl, že dopad Velikonoc na vývoj nákazy koronavirem bude znám do úterý večer. Doufá v to, že rozvolňování opatření bude moci pokračovat.

"Já bych rád viděl opravdu ta data, která budou tohle nějakým způsobem už reflektovat, takže nechme si čas do úterý do večera. Tam ten systém bude muset být nějakým způsobem přehodnocen," řekl Prymula. Epidemická křivka podle něj zobrazuje účinnost opatření až po zhruba devíti až deseti dnech, dodal.

Hobbymarkety rizikem

"Hobbymarkety jsou rizikem. Já nemyslím, že by se uzavíraly znovu, ale že by tam opravdu měl být nějaký omezený počet osob a ti, kteří už se tam nevejdou do toho počtu, tak by měli čekat venku a měli mít nějaké odstupy," pokračoval náměstek ministra zdravotnictví.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.