Reklama:

Epidemiolog Prymula se ujímá funkce vládního zmocněnce pro vědu ve zdravotnictví. Nastínil, čím se bude zabývat

Epidemiolog Roman Prymula
Epidemiolog Roman Prymula
Foto: Ministerstvo zdravotnictví
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2020

Epidemiolog Roman Prymula, který byl klíčovou postavou v boji s koronavirem, dnes nastupuje do funkce vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Pro Život v Česku nastínil, čím se bude v nové pracovní pozici zabývat.

Reklama:

Na úřad vlády se přesunul z ministerstva zdravotnictví, kde do konce května působil jako náměstek ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Kvůli špatným vztahům se ale rozhodl odejít. Prymuly se ale zastavl premiér Andrej Babiš a nabídl mu nový post.

Půjde o tématiku, které jsem se věnoval celý život a věřím, že k ní něco mohu říct a zároveň něco dobrého udělat. Půjde o organizaci celého systému a vytvoření koncepce, takže to není spojeno s tím, že by člověk zítra šel do laboratoře," vysvětlil epidemiolog Prymula pro ŽvČ, čím se na novém postu bude zabývat.

Během uplynulých měsíců se stal jedním z hlavních protagonistů státu v boji proti epidemii koronaviru nového typu. Zároveň před několika dny uvedl, že pokud bude vláda v boji s koronavirem jeho schopnosti opět potřebovat, je připraven se problémem zabývat.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: