Epidemiolog Roman Prymula má oficiálně novou práci. Na Hradě radí prezidentovi, ale podle všeho zadarmo

Epidemiolog Roman Prymula
Epidemiolog Roman Prymula
Foto: nextfoto.cz

Jméno bývalého ministra zdravotnictví a epidemiologa Roman Prymula (57) se objevilo na seznamu oficiálních poradců prezidenta Miloše Zemana (76) a je uvedeno na webových stránkách Hradu. Stalo se tak krátce poté, co s ním premiér Andrej Babiš (66) ukončil spolupráci.

V neděli v debatě na televizi CNN Prima News prezident uvedl, že Prymulu mezi své poradce přizve. Podle všeho jde ale o neplacenou pozici. O dobrých vztazích mezi oběma svědčí skutečnost, že epidemiolog na podzim dostal od prezidenta nejvyšší státní vyznamenání - Řád Bílého lva.

Po kauze »Vyšehrad« se Roman Prymula dokázal vrátit do centra dění a jako odborník radil přímo premiérovi Androvi Babišovi (66). Spolupráce s premiérem skončila po návštěvě fotbalového utkání. Premiér epidemiologovi vyčetl, že nemůže dopoledne hovořit o lockdownu pro občany a večer vyrazit za zábavou.

Zeman se nechal v reakci na tuto aféru při debatě slyšet, že potvrzuje Babišova slova, že Prymula má nízkou sociální inteligenci, ale že je zároveň vynikajícím epidemiologem.

Skutečnost, že Miloš Zeman chce navázat s bývalým ministrem zdravotnictví spolupráci, už v minulém týdnu potvrdil pro ŽivotvČesku.cz jeho mluvčí.

"Pan prezident uvažuje o tom, že by nějakou formu spolupráce s panem profesorem Prymulou navázal," uvedl Jiří Ovčáček.

Momentálně nejsilnější uskupení na politické mapě České republiky tlačí na vládu v souvisl...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.