Europoslanec Mikuláš Peksa: Babiš nemá co nabídnout a jen straší. Šíří lež o zatažení Česka do války

Europoslanec Mikuláš Peksa
Europoslanec Mikuláš Peksa
Foto: Se svolením Mikuláše Peksy
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 1. 2023

Strašení válkou, zatažením do války či mobilizací pokládá europoslanec Mikuláš Peksa (36) za zbabělost a zneužívání strachu, uvedl to pro ŽivotvČesku.cz směrem k jednání Andreje Babiše (68) v rámci jeho tiskové konference po prvním kole prezidentské volby. Dále pak Pavlův protikandidát ve druhém kole voleb nechal o víkendu vylepit mimo jiné billboardy se sloganem »Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják«. Naráží v nich na to, že Pavel je vysloužilým vysokým představitelem české armády a NATO. To považuje europoslanec za »hnusnou negativní kampaň«.

Vítězem prvního kola letošních prezidentských voleb se stal bývalý vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel (61), generála ve výslužbě volilo 35,40 procenta lidí. Do volebního finále postoupil i bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš (68), kterému dalo hlas 34,99 procenta voličů. 

"Andrej Babiš vyrazil do druhého kola voleb s hnusnou negativní kampaní. Nemá co nabídnout, a tak jenom straší. Stejně jako před několika lety šířil lež v podobě migrantů do chalup, tak teď mluví o zatažení Česka do války. Navíc jeho hnutí taky úplně zbytečně blokuje práci české sněmovny, zatímco poslanec Babiš je na výletech. Babiš není člověk, který by měl být prezident – jde mu jen o vlastní prospěch a nebojí se použít jakoukoliv špinavou taktiku, ať už jde o volby, tak o ovládnutí nových podniků," uvedl pro ŽivotvČesku.cz europoslanec Mikuláš Peksa, který se netají tím, že i v rámci druhého kola prezidentské volby podpoří svým hlasem generála Pavla.

Druhé kolo prezidentských voleb se koná 27. a 28. ledna. Současnému prezidentu Miloši Zemanovi skončí druhé funkční období 8. března.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.