Eva Burešová vzbudila podezření kvůli výsledkům na covid-19. Fanoušci se jí zastali

Evu Burešovou mrzí, že Silvestr letos proběhne jinak než každý rok
Evu Burešovou mrzí, že Silvestr letos proběhne jinak než každý rok
Foto: Nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 10. 2020

Herečka a zpěvačka Eva Burešová (27) byla kritizována poté, co ji lidé začali podezřívat, jak je to ve skutečnosti s jejím pozitivním výsledkem na covid-19. Udivilo je totiž, že podle příspěvků na sociálních sítích nedodržuje povinnou domácí karanténu. Krásná maminka malého Nathaniela Adama je v tom ale zcela nevinně.

Oblíbená představitelka Týny v populárním »primáckém« seriálu Slunečná byla v minulém týdnu testována s pozitivním výsledkem na covid-19. Ale mezi lidmi na sociálních sítích vzbudila pochybnosti poté, co zveřejnila na profilu fotku s populárním youtuberem Petrem Floriánem (34) alias Pedrem, kde spolu v cukrářské výrobě ochutnávají věnečky. "Řemeslo je cool. Kdybych tehdá nešla na konzervatoř, teď už vím, že bych chtěla být cukrář," napsala sympatická herečka k příspěvku na Instagramu. Kromě pochval a povzbudivých komentářů, se však objevily i překvapené reakce fanoušků. Někteří se podivovali nad tím, že se po prokázaném covid-19 a nařízené karanténě ukazuje ve společnosti a bez roušky.

Eva Burešová onemocnění covid-19 sama potvrdila."Covid pozitivní den dva - zatím jsem stále stejná, pořád mám průběh, jako když jste lehce nachlazení, čich mám, chuť mám, tak si říkám, jestli je to covid, jestli se tam nemohl někdo splést a není to jen nachlazení nebo chřipka," řekla pro ŽivotvČesku.cz před pár dny.

Logickým vysvětlením celé situace je to, že lidé na sociální sítě často přidávají fotky a videa, která nejsou úplně na hodinu a den aktuální, jak by si někteří možná mysleli. Musí zkrátka pochopit, že nežijí 24 hodin denně životy známých tváří a občas je potřeba zapojit zdravý selský rozum. Nepříjemným důsledkem je pak totiž šíření dezinformací. O tom mluví i komentář jedné z fanynek v diskuzi. "Samozřejmě, že je Evička v karanténě. Oni mají ta videa předtočená a postupně je vydávají! Tahle videa opravdu nejsou točená teď! Evička by nikdy nic takového neporušila."

Herečka měla prozatím naštěstí lehčí průběh nemoci a ani nezaregistrovala problémy s čichem. Ale to rozhodně neznamená, že by jakkoli zlehčovala vážnost koronaviru. "Vím, že každý ten průběh má jiný, že ztráta čichu může přijít i později. Nedovoluji si to zlehčovat, nejsem lékař. Tuším, že to může být ještě horší a že to možná ještě všechno přijde," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.