Eva Decastelo popsala, kolik investuje do svých dětí. Děsím se toho, že škola zase nebude, říká

Moderátorka Eva Decastelo
Moderátorka Eva Decastelo
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 8. 2021

Moderátorka a herečka Eva Decastelo (42) spolu s manželem Reném (48) patří k rodičům, kteří se snaží o problémech svých dětí diskutovat a určitě se nehroutí, když jejich potomci přinesou nějakou tu horší známku. Moderátorka ale přiznala, že blížící se školní rok ji trochu děsí. "Bojím se toho, že se to zase zavře. Obávám se, že další rok online už bychom nedali ani já s manželem a ani děti," řekla populární televizní tvář pro ŽivotvČesku.cz.

Eva Decastelo a její dvě děti Michael (11) a Zuzana (10) se na začátek školního roku velmi těší. Moderátorka uvedla, že se těší každý rok, letos je to ještě o něco intenzivnější.

"Naše děti se do školy těšily vždycky. Dobře se učí a my nejsme rodina, která by nějak hodně řešila známky, u nás se o všem mluví, když náhodou padne špatná známka, tak si o tom povídáme, řešíme to v klidu, neexistuje u nás strach ze špatných známek," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz žena, kterou diváci znají například ze seriálů Ulice či Slunečná. Eva Decastelo také přiznala, že má velké obavy, aby nadcházející školní rok proběhl standardně.

"Nejvíce se děsíme, že vláda zase zavře školy. Obávám se, že další rok online už bychom nedali ani já s manželem a ani děti. To už by bylo o psychické zdraví. Bojím se toho, že budu mít děti zase doma a že budou bez kamarádů, to mi na té situaci přijde úplně ze všeho nejhorší. Vzdělání se dá nějak přes internet dohnat, ale přátelství a sociální vazby nikoliv," dodala Eva Decastelo, která sledovala, jak se loňský rok na dětech podepsal. Jedinou výhodu, kterou restrikce a uzavření škol přinesly, spatřuje herečka v tom, že letos nemusí utrácet za školní pomůcky.

"Investice do začátku školního roku bude u nás prakticky nulová, protože můžeme krásně recyklovat prakticky všechno z loňského roku, děti to vůbec neužily. Jedinou investici vidím do sešitů, ale i tady se ušetří, protože nakoupené sešity z loňského roku se používaly minimálně, protože i úkoly se dělaly hodně online. Možná budeme něco kupovat na geometrii, jestli utratíme letos za obě děti 2000 korun, tak to bude moc," přiznala půvabná moderátorka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.