Eva Perkausová uvězněna v luxusní karanténě na Maledivách. Prozradila, na kolik ji vyjde izolace

Eva Perkausová s přítelem Ivanem Hečkem
Eva Perkausová s přítelem Ivanem Hečkem
Foto: nextfoto.cz

Televizní moderátorka Eva Perkausová (26) si nedobrovolně prodloužila pobyt na Maledivách. Při pokusu odletět z tropického ráje se zjistilo, že její přítel Ivan Hečko má pozitivní test na koronavirus. Pár tedy musí zůstat v luxusním hotelu v karanténě. První informace, že se dovolená značně prodraží, nejsou přesné. Eva Perkausová a její přítel totiž mají pojištění. Problém nebude ani s letenkami. "Ptali jsme se, zda můžeme chodit do vody. Moc se na to netvářili, ale nakonec můžeme. Zlobí mě tu trochu internet, ale vydržíme to tu," uvedla moderátorka pro ŽivotvČesku.cz.

Pokud člověk musí zůstat v karanténě, tak je bezesporu výhodou, když se tak stane na tropickém ostrově, kde je teplo a nádherné moře. Přesně to se stalo Evě Perkausové a jejímu přítelovi Ivanu Hečkovi. Při zpáteční cestě do Česka bylo zjištěno, že Ivan Hečko má pozitivní test na koronavirus.

Pár musí na 14 dnů do karantény. Objevily se zprávy, že sympatická dvojice si bude muset celý prodloužený pobyt hradit, ale není to pravda. Eva Perkausová exkluzivně pro ŽivotvČesku.cz vysvětlila, že to s finanční stránkou nebude tak horké.

"Někteří lidé mi na sociální sítě psali, že je to karma a že dobře nám tak. S tím nic neudělám, ať si píšou, co chtějí. Ale já to úplně nechápu. Přítel koronavirus prodělal před třemi měsíci, tehdy měl klasický průběh a ztratil i čich. Já už také koronavirus prodělala. Ale teď je to divné, jsme zcela bez příznaků. Vůbec nechápu, jak je možné, že nám vyšel pozitivní test," uvedla půvabná moderátorka, která pro ŽivotvČesku.cz poskytla rozhovor.

Evo, přestěhovali vás z hotelu do nějaké izolace?

Před cestou jsme četli, že když je někdo pozitivní, tak ho převezou na speciální místo. Ale máme štěstí, že se nás to netýká. Některé turisty nechají na hotelu, za což jsem ráda. Jsme tedy dál tady na Cocoon Island.

Na večeři vás ale nepustí, že? Musíte sedět pořád na pokoji?

Máme tady tu chatičku na kůlech přímo nad mořem. Na večeři samozřejmě nemůžeme, nesmíme vycházet a s nikým se potkávat. Můžeme alespoň do vody u chatky. Takže pro nás se toho zase tolik nemění, jen tu budeme o 14 dnů déle. Ale když už jsme tu uvízli, tak musím přiznat, že to není špatné místo.

Jste pojištěná? Nebo se vám pobyt prodraží o statisíce?

Máme štěstí, nechali jsme se pro tento případ pojistit. Takže věřím tomu, že pojišťovna část výdajů uhradí. A letenky by neměly být problém. Jsme tu přes cestovku, která se skvěle stará, takže máme i otevřené letenky. Máme štěstí na pojišťovnu, vypadá to, že to nebude problém, za což jsem nesmírně ráda.

Mnozí lidé vám na sociálních sítích přáli, ať si to nejvíce »vyžerete«. To budou asi zklamaní?

To je asi zklamu. Ty výdaje nebudou takové, jak si mnozí myslí.

Stejně je to ale stres. Oba byste měli už pracovat doma v Česku. Jak to zvládáte?

Zatím bez stresu. Přítel plno věcí zařizuje přes telefon a přes počítač. Máme tu trochu slabší wifinu, ale dá se to zvládnout. Určitě to tu vydržíme, máme prostě výhodu, že jsme uvízli na jednom z nejkrásnějších míst světa.

Pobyt na Cocoon Island vyjde pro jednotlivce na 100 až 150 tisíc korun za deset dnů. Záleží, jaký typ ubytování zvolíte. Maledivské úřady píšou, že pokud uvíznete v karanténě, měli byste disponovat částkou 4500 dolarů. Další peníze vydáte, pokud vás na vaše náklady budou přepravovat na jiné místo, než jste původně obývali. Turisté v karanténě pak musí platit nové letenky, to je dalších cca 30 tisíc korun. Eva Perkausová a její přítel mají výhodu, že uzavřeli pojištění u renomované pojišťovny.

Česká republika dokázala dostat epidemii pod kontrolu, ale odborníci jsou na pozoru před t...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu