Evropu čeká další etapa koronavirových rozvolnění, Lisabon naopak zpřísní

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 6. 2020

Evropské státy až na výjimky pokračují v návratu k běžnému životu, který poznamenala současná pandemie COVIDU-19. Očekává se, že britský premiér Boris Johnson dnes oznámí rozvrh dalšího uvolňování protikoronavirových restrikcí. V Paříži se otevře muzeum d'Orsay. Další etapa uvolňování čeká i Moskvu, naopak portugalská metropole kvůli zvýšenému přílivu infekcí část omezení obnoví.

Vystoupení britského ministerského předsedy napjatě vyčkává odvětví služeb. Johnson má oznámit, zda se britské restaurace, hospody a bary budou moci otevřít už 4. července. Podle britských médií také může snížit nutnost dodržování dvoumetrových rozestupů mezi lidmi na jednometrové.

Obyvatelé Moskvy sice nadále musí bezpečné rozestupy dodržovat a chránit se rouškami a rukavicemi, po třech měsících se ovšem mimo jiné znovu otevřou mateřské školy, restaurace, fitnessová centra a sportoviště, včetně bazénů. Metropole patří ke koronavirem nejvíce zasažené oblasti v Rusku.

Epidemie těžce dopadla i na Lisabon, který eviduje drtivou většinu nových portugalských infekcí. Portugalská vláda proto v regionu hlavního města omezila otevírací doby kaváren a obchodů, které budou ode dneška muset zavírat v osm večer, a zakázala setkání více než deseti lidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.