Ewa Farna poprvé o svém tělu a těhotenství. Hormonální výkyvy zhodnotil odborník

Zpěvačka Ewa Farna
Zpěvačka Ewa Farna
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 2. 2021

Talentovaná zpěvačka Ewa Farna (27) poprvé promluvila o tom, jak se po porodu proměnil její vztah k tělu. Už ho nebere jako estetickou záležitost, ale dnes má k tělesné schránce obrovskou úctu. "Stává se poměrně často, že po porodu se ženské tělo hormonálně zklidní a skončí výkyvy," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz sexuolog Radim Uzel (80).

V létě v roce 2019 se oblíbené zpěvačce a jejímu manželovi Martinu Chobotovi narodil syn Artuš. Ewa Farna nyní poprvé promluvila o tom, jak se od té doby proměnil vztah k vlastnímu tělu.

"Po porodu jsem dostala totální úctu, respekt a obdiv k tělu. Mám respekt, co to tělo dokáže a jak mi slouží. Já si vždy potrpěla na kvalitu jídla a mám pocit, že v tom těhotenství mi to tělo vracelo. Měla jsem v těhotenství plno energie a měla jsem krásné těhotenství," řekla Ewa Farna v podcastu Follow Your Magic.

Zpěvačka přiznala, že se v minulosti trápila kvůli tomu, jak novináři či část fanoušků nahlížela na její tělesnou konstituci. Ewa dnes nemá problém mluvit o tom, že jí kolísala váha. Jenže po porodu potomka už na tělo pohlíží jinak.

"Skrz mateřství mám velkou úctu k tělu. Udělala jsem o tom i písničku, která se za pár dnů objeví. Je to opěvování těla, ale ne z estetického hlediska, jak nás k tomu nutí společnost a Instagram, ale z toho funkčního hlediska. Krása a zdraví nemusí mít velikost 34 nebo 36. Stěžejní je to, zda se člověk cítí zdravě. V tom musí být každý k sobě upřímný," dodala sympatická umělkyně.

"Stává se poměrně často, že po porodu se ženské tělo hormonálně zklidní a skončí výkyvy. Porod může mít blahodárné účinky na hormonální nestálost," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz sexuolog Radim Uzel, že narození potomka umí psychickou a fyzickou stránku ženy zklidnit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.