Exministr Adam Vojtěch o letošních Vánocích: Život nebude takový, jaký bychom si představovali, řekl

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 10. 2020

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34) sleduje aktuální situaci v Česku už bez své účasti na řízení a ovlivňování vládních opatření a krizových řešení. Pro ŽivotvČesku.cz uvedl, jaké podle něj budou letošní vánoční svátky a zda se jich nějak dotknou »koronavirové« restrikce ze strany vlády.

Každodenní nárůsty nakažených se stále navyšují a omezení, se kterými přichází vláda, se zatím nezdají jako dostatečná řešení takto alarmujícího stavu v zemi. Přesto nesou svůj podíl viny i lidé, kteří stále koronavirus zpochybňují a odmítají dodržovat i minimální bezpečnostní a hygienická pravidla. Vzhledem k blížícím se Vánocům není divu, že se řeší také otázka, jak budou probíhat letošní svátky na konci roku.

"Už nejsem na Ministerstvu zdravotnictví, takže nemám úplně přístup ke všem informacím, datům a modelům. Já očekávám, že spíše opatření budou a minimálně do konce roku. Nemyslím si, že by došlo k nějakému zásadnímu rozvolňování nastavených opatření. Samozřejmě je to velmi složitá situace právě kvůli vánočním svátkům, ale na druhou stranu zatím stále vidíme, že nejsme na vrcholu té chřipky, stále bohužel ty počty narůstají i přes všechna opatření, která se zavedla," řekl exministr Adam Vojtěch pro ŽivotvČesku.cz.

V posledních dnech vláda přišla s tvrdším přístupem a zavedla výrazně přísnější opatření, jejichž efekt se ukáže až v průběhu následujících týdnů. S tím souhlasí i sám bývalý ministr zdravotnictví."Uvidíme, jak se projeví ta poslední opatření z minulého týdne, ale očekávám, že ta situace do konce roku ještě bude složitá a život nebude takový, jaký bychom si představovali o Vánocích," dodal Adam Vojtěch pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.