Exministr Adam Vojtěch slaví 34. narozeniny. Bude to návrat ke kořenům, promluvil o oslavě

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Archiv Adama Vojtěcha
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 10. 2020

Adam Vojtěch (34), bývalý ministr zdravotnictví, má za sebou několik úspěšných let v politice. V posledních měsících prožíval nelehké období kvůli pandemii covid-19, která postihla celý svět. Datum 2. října ale patří k těm, které jsou pro něj v tom dobrém slova smyslu významné – má totiž narozeniny. Pro ŽivotvČesku prozradil, jak je bude slavit.

Adam Vojtěch patří mezi sympatické tváře české politiky. Začínal jako tajemník Ministerstva financí a v prosinci 2017 byl jmenován ministrem zdravotnictví České republiky. Výskyt nákazy covid-19 pro něj na tomto postu tedy znamenal dvojnásobný tlak, stres a starosti. Snažil se ustát situaci a zvládnout něco, s čím se doposud nesetkal. A tak přišlo vyčerpání a mladý politik se rozhodl, že jako ministr odstoupí a 21. září 2020 oznámil svou rezignaci.

Po náročných měsících vypadá o něco spokojenější a konečně může trávit více času s půvabnou manželkou Olgou (34). Ta ho v době jeho vedení rezortu zdravotnictví doma příliš nevídala. Sympatický politik mluvil po svém odstoupení také o založení rodiny, která je pro něj důležitá a považuje ji za další krok v budoucnu. Stejně tak přemýšlí o návratu k hudbě, k níž má silné pouto a dlouho na ni nenašel volnou chvíli. Adam Vojtěch slaví 2. října narozeniny a prozradil, co ho v den oslavy jeho 34 let čeká.

"Jedu do mých rodných Českých Budějovic, kde jsem teď bohužel nějaký čas nebyl. Navštívím doma rodiče a samozřejmě se taky sejdeme s kamarády. Bude to takový návrat ke kořenům. Setkám se se spolužáky z gymplu a blízkými, kteří mi vždycky fandili a stáli při mně při dobrých i špatných chvílích. Takže se docela těším," řekl bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.