Exposlanec Škárka nazval předčasně narozené děti »zrůdami«. Je to za hranou, odsoudila ho Alex Mynářová

Alex Mynářová
Alex Mynářová
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 11. 2020

Exposlanec Jaroslav Škárka (49) pobouřil svým oficiálním vyjádřením směřovaným k předčasně narozeným dětem. Slova o zrůdách a těch, kterých se máme zbavit, tvrdě odsoudila nejen veřejnost a šokovaní rodiče, ale i některé známé osobnosti. Mezi ty, které na Škárku zareagovaly, byla i manželka hradního kancléře Alex Mynářová (37). Pro ŽivotvČesku.cz uvedla, co si myslí o celé situaci a také to, co je zřejmě důvodem takového nepochopitelného jednání.

Český politik vyvolal vlnu odporu vůči jeho osobě kvůli vyjádření o předčasně narozených dětech, které nejenže označil za »nevyvinuté zrůdy«, ale lidi s IQ pod 50, kteří jsou přítěží pro společnost a je potřeba se jich zbavit. Reagoval tím na reklamu neziskové organizace Nedoklubko, která se snaží pomoci právě předčasně narozeným dětem a šířit osvětu k tomuto tématu.

"Včera se na mě obrátil nadační fond pro předčasně narozené děti, který také cítí potřebu se k situaci veřejně vyjádřit a sdělit své pocity a názory. Uvést veřejnost do problematiky, protože z vyjádření pana Škárky je znát, že lidově řečeno neví, která bije, a neví, jakým způsobem se posunula péče o předčasně narozené děti. Obrátili se na mě také další maminky předčasně narozených dětí, které jsou z toho opravdu v šoku," řekla Alex Mynářová, manželka hradního kancléře pro ŽivotvČesku.cz.

"Jeho vyjádření je určitě za hranou, a pokud pan Škárka chtěl nastolit nějakou diskuzi ohledně toho, odkdy je dobré zachraňovat život miminek, nevím, co tím sledoval, tak se to dá udělat rozhodně jiným způsobem. Já si předně myslím, že pan Škárka je hlavně absolutně neinformovaný, ale to je jeho problém," uvedla Mynářová pro ŽivotvČesku.cz.

Pokud pan Škárka psal svůj post s cílem zvednout vlnu solidarity a podpory předčasně narozeným dětem, pak bych mu pro...

Zveřejnil(a) Alexandra Mynářová dne Úterý 3. listopadu 2020

"I miminka, která se v dnešní době narodí v 25. týdnu, mají díky současné lékařské odbornosti velkou šanci na normální kvalitní život a nejsou o nic míň než děti, které se narodí v řádném termínu," dodala manželka hradního kancléře pro ŽivotvČesku.cz.

Ředitel plzeňské věznice Petr Vlk ČTK potvrdil, že Jaroslav Škárka po skandálu s jeho vyjádřením o předčasně narozených dětech, nebude nadále zaměstnancem věznice, kde pracoval jako vychovatel odsouzených. Ve Vězeňské službě svůj pracovní poměr ukončí.  

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.