Extrémně vysoké teploty sevřou Česko. Počasí bude jarní, říká meteoroložka. Prozradila, od kterého dne

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Počasí v Česku ukáže další svůj extrém. Zatímco v minulém týdnu meteorologové naměřili místy až -20 stupňů Celsia, následující týden nebude připomínat už zimu, ale jaro. Teploty budou směřovat až k 17 až 18 stupňům Celsia, uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Po pátečním přechodu frontálního systému do Česka bude od jihu, postupně od jihozápadu proudit teplý vzduch. V místech s malou oblačností o víkendu naměříme v denních maximech přes 10 stupňů Celsia. Velké překvapení si připraví ale nadcházející týden.

"V dalším týdnu naměříme na zimu extrémní teploty. Dají se čekat od úterý jarní teploty mezi 17 až 18 stupni Celsia a budou tedy padat teplotní rekordy, a to až do čtvrtka. Jediné, co to malinko může zhatit, je to, že se do Česka dostane písek ze Sahary a jeho koncentrace bude hodně nízká, takže by mohl zabarvit východ a západ slunce do červena. Ale mohl by především kvůli tomu, že prachové částice budou v ovzduší, snížit teplotu o jeden až dva stupně," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Chladné počasí se pomalu rozloučilo a Českou republiku už v pondělí zasáhnou tropické tepl...

Teplé počasí chvíli vydrží, následně se ale přepne opět do zimního módu. "Počasí se následně teplotně zkazí na přelomu února a března," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.