Facebook Andreje Babiše vydal záhadný vzkaz: Prověřím, co se děje, napsal premiér do redakce

Premiér Andrej Babiš
Premiér Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 7. 2021

Zítra řeknu pravdu. Tato nelogická věta se ve čtvrtek večer objevila na sociálních sítích, které patří premiérovi. Redakce ŽivotvČesku.cz Andreje Babiše (66) oslovila s otázkou, zda jeho sociální sítě jsou pod útokem hackerů. "To nevím, prověřím," odepsal do redakce premiér ČR. Je tedy otázkou, co se to na sociálních sítích nyní děje.

"Zítra řeknu pravdu." Tato věta ve čtvrtek večer strhla lavinu spekulací, co se to děje na profilu Andreje Babiše. Věta se objevila na Twitteru i na Facebooku.

Redakce ŽivotvČesku.cz premiéra České republiky požádala o vyjádření, zda o tajemném statusu ví. Premiér pár minut před 19. hodinou odpověděl, že neví, zda jeho sociální sítě nejsou pod útokem hackerů.

"Dobrý den. Váš Facebook byl napaden? Nebo je vše v pořádku? Děkuji za vyjádření," tak zněla SMS zaslaná premiérovi z redakce. "To nevím, prověřím," odepsal premiér ze svého telefonu.

Otázkou tedy je, co se v týmu marketérů, kteří spravují sociální profily premiéra, děje. Není totiž časté, že by se oficiální facebookový profil premiéra ČR choval nelogickým způsobem. Navíc když ho spravují profesionálové v oboru. Pravdou je, že v minulosti profil vydal přesné informace, kdo se o něj stará.

Bezpečnostní chyba sociální sítě Facebook v lednu loňského roku způsobila, že bylo možné vysledovat, kdo spravuje konkrétní stránky. Dostat se k údajům bylo možné přes historii úprav příspěvků. Marketingový tým premiéra Andreje Babiše v reakci na chybu stránky na tři hodiny zablokoval.

Aktuálně řada facebookových uživatelů řeší, zda jde o marketingový tah či se někdo zmocnil profilu předsedy vlády. Spekuluje se také o tom, že může jít o technickou chybu.

AKTUALIZOVÁNO: Ve čtvrtek večer se na profilu Andreje Babiše nakonec ukázalo, že jde o jeho další knihu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.