Magistrát rozhodl o ukončení demonstrace. Z centra Prahy se stalo bojiště, policie použila vodní dělo

Demonstrace na Staroměstském náměstí
Demonstrace na Staroměstském náměstí
Foto: Archiv Policie ČR
Publikováno: 18. 10. 2020

Na demonstraci fanoušků v Praze na Staroměstském náměstí se sešlo podle policie více než povolených 500 lidí, zástupce pražského magistrátu rozhodl o ukončení demonstrace. Demonstrující většinou neměli zakryté dýchací cesty. Po rozpuštění demonstrace několik desítek fanoušků zaútočilo na policisty, kteří použili proti demonstrantům vodní dělo.

Po ukončení demonstrace se část jejích účastníků pokusila prolomit policejní kordon v okolí Staroměstského náměstí. Bylo zadrženo několik desítek osob. Na místě jsou i zranění. V akci jsou policejní těžkooděnci, jízdní policie, vodní dělo i psovodi. Protestující hází petardy, k rozchodu se moc nemají.

Demonstrující porušili aktuální nařízení vlády, podle kterého se protestu může účastnit nejvýše 500 lidí, kteří musí být rozděleni do skupin po dvaceti, přičemž mezi skupinami musí být aspoň dvoumetrový rozestup a všichni musí mít zakrytá ústa a nos.

V souvislosti s protestem sportovních fanoušků na Staroměstském náměstí v Praze zajistila policie zatím několik desítek lidí, měli u sebe předměty, jimiž by mohli někoho zranit, uvedla policie na twitteru.

Po ukončení demonstrace na Staroměstském náměstí se část jejích účastníků pokusila prolomit policejní kordon v okolí Staroměstského náměstí. Začali na policejní těžkooděnce házet petardy. Po krátké potyčce policie demonstranty vytlačila na náměstí a začala nejaktivnější účastníky střetu zatýkat. Na náměstí zůstává i nadále několik stovek lidí, kteří se zúčastnili demonstrace.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.