Fanoušci se mají na co těšit. Xindl X prozradil, kam v létě zavítá. Dojde i na staré hity, říká

Hudebník Ondřej Ládek alias Xindl X
Hudebník Ondřej Ládek alias Xindl X
Foto: Se svolením Ondřeje Ládka
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 6. 2021

Patří mezi úspěšné české hudebníky, kteří mají na svém autorském kontě nespočet hitů. Ondřej Ládek (41), známý jako Xindl X, během období epidemie nezahálel a nejenže shazoval kilogramy, ale také připravoval pro fanoušky spoustu novinek. Plánuje koncerty po vinicích nebo dokonce muzikál. "Chci koncertovat, koncertovat a zase koncertovat. Sice těch vystoupení není moc, ale věřím, že o to víc si je užijeme. Kromě několika festivalů máme připravenou sérii samostatných koncertů po moravských a českých vinicích a také se zastavíme v Praze a v Čelákovicích," prozradil plány na letní prázdniny pro ŽivotvČesku.cz.

Ondřeji, po dlouhé době se budete moci vrátit na pódium před živé publikum. Jste z toho nervózní, nebo převažuje nadšení a radost?

Z toho, že se blíží koncerty, jsem rozhodně pouze rozradostněn a nadšen. Během doby, co jsme se s fanoušky neviděli, jsem dokončil novou desku Terapie, a už se moc těším, až jim s kapelou představíme nové písně.

Jste úspěšný hudebník a vaše skladby jsou hity, které člověk nezapomene. Co vám při tvorbě a skládání nejvíce pomáhá?

Na skládání bohužel nemám žádný recept. Nápad na píseň prostě musí přijít. A pak je potřeba nechat všeho, co člověk zrovna dělá - chytit ten nápad za pačesy, zavřít se do sebe a přepisovat ho tak dlouho, dokud z něj není hotová píseň.

Máte ve vašem repertoáru nějakou nejoblíbenější píseň?

Většinou mám v největší oblibě ty nejnovější písně. Takže momentálně mám nejradši skladby Lovec Perel a Sing Sing z desky Terapie, kterou bych rád vydal v září. A taky náš nový singl Má chata, můj hrad, ke kterému představíme nový videoklip.

Co plánujete na budoucí měsíce, pokud bude situace v Česku stabilní?

Koncertovat, koncertovat a zase koncertovat. Sice těch vystoupení není moc, ale věřím, že o to víc si je užijeme. Kromě několika festivalů máme připravenou sérii samostatných koncertů po moravských a českých vinicích a také se zastavíme v Praze a v Čelákovicích. Kromě novinek z desky Terapie zahrajeme samozřejmě i naše starší hity, ale v nových akustických aranžích. Všechny ty koncerty jsou na krásných místech a věřím, že budou mít kouzelnou atmosféru.

Existuje nějaké přání nebo sen, který byste si rád splnil?

Už dlouho jsem si chtěl napsat nějaký muzikál pro divadlo. Ten sen se mi teď snad splní na podzim, kdy divadlo ABC uvede muzikál Petr Pan a Oceán naděje, ke kterému jsem psal písňové texty na hudbu Darka Krále a libreto režiséra Davida Drábka. A během léta bychom se stejným týmem rádi začali práci na našem dalším muzikálu.


O Ondřeji Ládkovi:

• Je ženatý s manželkou Monikou Hujsovou, provdanou Ládkovou, se kterou má dvě děti – dceru Alici (8) a syna Mikuláše (7).
• Mezi jeho největší hity patří Anděl, Popelka, Láska v housce, Dysgrafik nebo Na vodě či Chemie. Přitom skladba Anděl byla úplně prvním a získala nominaci na cenu České hudební akademie Anděl.
• V roce 2019 se zúčastnil soutěže Stardance… když hvězdy tančí, kde se mu podařilo umístit celkově na 8. místě.
• Umělecký pseudonym Xindl X si zvolil díky filmu Hollywood v koncích režiséra Woodyho Allena.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.