Favorité očima manželek. Andrej je urputný dříč, tvrdí Monika Babišová. Ivan je lidský, říká Lydie Bartošová

Monika Babišová s manželem. Ivan Bartoš s manželkou
Monika Babišová s manželem. Ivan Bartoš s manželkou
Foto: Nextfoto / Se svolením Ivana Bartoše
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 10. 2021

Za každým úspěšným mužem stojí silná a obětavá žena. Monika Babišová (47) a Lydie Franka Bartošová (38) silné ženy jsou, obě si už zvykly, že jejich partneři jsou v jednom kole a domů se chodí hlavně vyspat. Kampaň byla náročná, povolební vyjednávání budou zřejmě připomínat cestu džunglí. Silní muži budou potřebovat, aby jim manželky jistily záda. "Je pracovitý, opravdu umí dřít," řekla pro ŽivotvČesku.cz o manželovi Monika Babišová. "Ivan je lidský a umí se omluvit," prozradila o Bartošovi pro ŽivotvČesku.cz jeho okouzlující manželka.

Manželka premiéra by měla umět reprezentovat, měla by vědět, kdy se vyplatí mlčet a kdy rázně promluvit, měla by za svým mužem stát za všech okolností a podporovat ho a měla by být ženou, která se nevzdává a umí snášet situace, kdy svého muže kvůli pracovnímu nasazení téměř nevidí.

Lydie Franka Hejnová se k Pirátům přidala v roce 2012, s Ivanem Bartošem se vzali 17. listopadu 2015, v létě 2020 se jim narodil syn Bertram. Kromě něj vychovávají dceru Amélii, kterou má Lydie z prvního manželství.

Vystudovaná pedagožka, která od roku 2021 studuje také knihovnictví a informační vědu na Univerzitě Karlově, při osobním setkání zaujme civilním kultivovaným projevem. Často to vypadá, že ona je tou klidnou silou, která dokáže energického Ivana Bartoše usměrnit a zbrzdit, když je potřeba.

"Myslím, že Ivan by byl dobrý premiér. Byl by lidský, říkal by pravdu, uměl by se omluvit a vzít na sebe zodpovědnost," prozradila pro ŽivotvČesku.cz charismatická manželka předsedy Pirátů. Pokud jde o politiku, tak by si Lydie Bartošová přála, aby letošní volby vyhráli především lidé. "Aby vláda pracovala pro lidi, aby to nebyl souboj o nějaké pozice, ale aby to byl boj o lepší společnost, lepší podmínky k životu," zdůraznila pohledná manželka lídra Pirátů.

Volby do poslanecké sněmovny 2021

Monika Babišová je už zkušenou »paní premiérovou« a zejména v počátcích její role se zdálo, že cesty do zahraničí i tuzemské společenské akce ji velmi naplňují. V posledních měsících působí trochu unaveným dojmem a místy to vypadá, že si klade otázku, zda celé to dění kolem jejího manžela za to stojí.

Monika Babišová (rozená Herodesová) vystudovala střední ekonomickou školu, obor organizace administrativy. Manžela poznala jako sekretářka v podniku Lovochemie, kde byl Babiš jedním z ředitelů. Příjmení Babišová používá od roku 2013, regulérní svatbu ale měli až v roce 2017, veselka proběhla na kontroverzní farmě Čapí hnízdo. Monika Babišová má za sebou také jedno manželství, vdávala se v 19 letech, jejím vyvoleným byl o tři roky starší muž z vedlejší vesnice. Monika později řekla, že vztah nevyšel možná kvůli tomu, že oba byli hodně mladí.

Jisté je, že i Monika Babišová za svým manželem stojí a výrazně ho podporuje. Je přesvědčená, že její muž je skvělým člověkem a měl by dál pokračovat v premiérském křesle. "On je pracovitý a chytrý, opravdu umí dřít. Je až urputný," uvedla Monika Babišová pro ŽivotvČesku.cz v minulosti. S manželem vychovávají syna Frederika a dceru Vivien, právě Vivien zdědila vlastnosti po otci, Frederik je prý citlivá bytost po mamince.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.