Fern z Šarlotiny pavučinky vyrostla ve smyslnou ženu. Dakota Fanningová je dnes k nepoznání

Fern z Šarlotiny pavučinky je dnes zcela jiná žena
Fern z Šarlotiny pavučinky je dnes zcela jiná žena
Foto: Profimedia.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 1. 2021

Vyrůstala ve světle reflektorů, z jednoho natáčení běžela hned na druhé a i když je dnes dospělá, publikum si ji pamatuje hlavně jako roztomilou holčičku z filmu Šarlotina pavučinka. Dakota Fanningová (26) ušla velký kus cesty a z dětské hvězdičky se stala smyslnou ženou, kterou obsadil i velký režisér Quentin Tarantino (57).

Dakota Fanningová dříve patřila k nejobsazovanějším dětským hereckým hvězdám vůbec, první roli získala už v 5 letech a zájem publika od té doby neopadl. Její proměna z malé holčičky ve smyslnou ženu je pozoruhodná, velkou zásluhu na tom má právě vyrůstání ve středu pozornosti.

To, že byla hvězdou už v dětství, se s Dakotou táhne dodnes. "Už jsem přijala, že i když jsem dávno dospělá, lidé mě vnímají jako mladší a stále jsem v očích některých z nich malá holka. Mně to nevadí, ale chápu, proč se někteří z bývalých dětských herců vydají na špatnou životní cestu. Snaží se utéct ze škatulky,“ řekla Dakota v rozhovoru pro internetový magazín NET-A-PORTER.

Dětství mezi celebritami si Fanningová odmala užívala, všichni herci k ní byli přívětiví. "Od Toma Cruise jsem dostala svůj první telefon a iPod, Kurt Russell mi daroval koně, Robert De Niro mi přichystal večírek s mým oblíbeným jídlem a Michelle Pfeiffer připravovala mou oslavu sedmých narozenin,“ vzpomíná.

Když mladá herečka dosáhla plnoletosti, byla to pro ni i přes dosavadní pozitiva velká úleva. "Osvobodilo mě to. Do té doby, když jsem byla na slavnostní akci a držela jsem při přípitku sklenici vína, všichni hned řešili, že jsem nezletilá a piju. Já přitom vůbec nepila. Nikdy jsem nedělala něco, co mi nepříslušelo, ale stávalo se, že lidé tvrdili opak,“ svěřila.

Už jako malá brala Dakota svou práci velmi zodpovědně, v dospělosti si pečlivě vybírá, do čeho se vrhne. "Hodně mi záleží na tom, abych dělala správné věci a dělala je dobře. Dávám si záležet na tom, s kým a na čem pracuji,“ dodala.

Dakota Fanningová je velkou fanynkou Quentina Tarantina a role v jeho filmu je pro ni zatím vrcholem kariéry. "Věděla jsem, že se chystá natáčet Tenkrát v Hollywoodu. Neznala jsem ho, ale napsala jsem mu dopis, on si ho přečetl, pozval mě na konkurz a já jsem roli získala. Když jsem ho poprvé viděla, byl velmi přátelský. Splnil se mi sen,“ připustila Dakota své nadšení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.