Film Rebelové slaví 20 let: Jan Révai zavzpomínal na natáčení. Filip Renč chtěl, abych hlavně nic nehrál, přiznal

Jan Révai si před 20 lety zahrál roli Šimona v Rebelech
Jan Révai si před 20 lety zahrál roli Šimona v Rebelech
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 12. 2020

Herec a tanečník Jan Révai (46) se řadí k multitalentovaným osobnostem českého showbyznysu. Přesně před dvaceti lety ztvárnil hlavní roli v úspěšném filmovém muzikálu Rebelové, kde po boku půvabné herečky Zuzany Norisové (41) zazářil jako uprchlý voják Šimon. Pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak vzpomíná na natáčení a jak mu film změnil následující roky.

Jan Révai, oblíbený herec a nadaný tanečník, působil mimo jiné jako porotce několika řad populární televizní taneční soutěže StarDance …když hvězdy tančí. Na počátku milénia si ho vybral režisér Filip Renč (55) do role uprchlého vojáka Šimona, který se snaží spolu s dalšími dvěma kamarády utéct do vysněného San Franciska. Jak herec vzpomíná na natáčení? "Vzpomínka na natáčení je emotivní, tehdy bylo léto, vedro, točil jsem svůj první celovečerní film a už podle scénáře jsem tušil, že to dopadne dobře. Výhodou pro mě bylo, že Filip Renč po mně chtěl, abych »hlavně« nic nehrál. A tak jsem si tam tak nějak jen proplouval a cítil se jako velký herec. A přitom režisér jen využíval mé přirozenosti," řekl Jan Révai pro ŽivotvČesku.cz.

"Film vnímám určitě jako průlomový. Je to snímek, který zasáhl srdce všech generací a stále bude zasahovat, protože jde o romantický příběh s tragickým koncem. Téma okolo osmašedesátého je samo o sobě věčné a retro muzikál s tak chytlavou hudbou a krásným výtvarným zpracováním je vděčný. Popravdě nevím, jestli mi pomohl v následujících projektech, ale pravděpodobně ano," přiznal Jan Révai pro ŽivotvČesku.cz.

Představitele Šimona z Rebelů si televizní diváci oblíbili v řadě dalších rolí. Existuje nějaká nová, která by se řadila mezi ty vysněné? "Možná si mě diváci třeba trochu zprotivili (smích). Dostal jsem se do stavu, že se mi podařilo udělat pár projektů, které mě baví, naplňují a vidím v nich smysl. A právě to je má současná a doufám, že i budoucí meta. Nemám vyloženě vysněnou roli," dodal Jan Révai pro ŽivotvČesku.cz. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.