Filmový hit Marečku, podejte mi pero! se neobešel bez chyb. Které jste možná přehlédli?

Marečku, podejte mi pero! je stále populární snímek.
Marečku, podejte mi pero! je stále populární snímek.
Foto: Reprofoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2020

Snad každý v Česku zná nesmrtelné hlášky jako: Hliník se odstěhoval do Humpolce! A tady jsem si dovolil... z vlastní zahrádky! My lvové bijem o mříže! Ano, jde o oblíbené bonmoty z legendárního filmu Marečku, podejte mi pero. A i když jde o velmi zdařilý film, chyby se v něm najdou. Rozhodně ale nijak neubraly nesmrtelnému snímku na vtipu.

Život v Česku Při první scéně ve škole Hujer přinese švestičky ze své zahrádky a položí je do pravé části stolu. Když do třídy vejde třídní profesor (J. Abrhám), tak balíček švestek najednou leží v levém rohu na stole.

Život v Česku Když jde starší Kroupa poprvé do třídy, má na lavici napsáno "Kroupa je vůl", lavice je v levém oddělení. Ale když má ml. Kroupa matematiku, lavice s nápisem je v prostředním oddělení.

Život v Česku Když se v ředitelně řeší omluva paní Týfové, řekne soudružka učitelka, že se blíží MDŽ. To se slavilo 8. března. Hned v další scéně jsou ale vidět stromy plné zelených listů, což může být maximálně v říjnu, takže do MDŽ je daleko.

Život v Česku V závěrečných titulcích chybí Pavlu Vondruškovi v příjmení písmeno "r" - a Petru Bruknerovi pro změnu přebývá "c"

Život v Česku Při scéně, kde Hujer pendluje přes vrátnici, mu někdo v době, kdy se otáčí na točně, přendal jeho píchací kartu o jednu přihrádku níže. (zdroj: https://www.kfilmu.net/)

Na nejlepší scény se podívejte níže:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.