Fotbalistka Lucie Voňková a její nizozemská manželka se staly matkami. Ke šťastné události gratuluje i reprezentace

Fotbalová hráčka Lucie Voňková
Fotbalová hráčka Lucie Voňková
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 8. 2021

Dlouholetá česká fotbalová reprezentantka Lucie Voňková (29) a její nizozemská manželka Claudia Van Den Heiligenbergová (36) se staly matkami syna, který dostal jméno Mateo. "Gratulace od trenéra přijde. S Luckou se uvidíme i osobně, protože shodou okolností s Nizozemskem se hraje kvalifikace o postup na MS, bude čas na nějakou osobní gratulaci," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ženské fotbalové reprezentace Pavel Jiřík.

Bývalá česká fotbalová reprezentantka Lucie Voňková, která v letech 2016 a 2017 získala prestižní titul Fotbalista roku, se stala matkou syna Matea, kterého přivedla na svět s nizozemskou manželkou Claudií van den Heiligenbergovou. Malý Mateo se narodil 10. srpna a ponese příjmení Van Den Heiligenberg.

Ke šťastné události v životě dvou manželek, které spojil profesionální fotbal, se vyjádřila řada kolegyň a spoluhráček. S gratulací počítá i vedení ženské reprezentace.

"Reprezentace si určitě vzpomene a gratulace se posílá, ale většinou to neřešíme moc veřejně. Je to soukromí těch hráček, ale gratulace od trenéra přijde. S Luckou se uvidíme i osobně, protože shodou okolností s Nizozemskem se hraje kvalifikace o postup na MS, bude čas na nějakou osobní gratulaci. Lucky manželka je Nizozemka, takže to bude takový rodinný zápas. Oficiální rozloučení plánujeme v domácím utkání v Liberci, kde budeme hrát s Kyprem," sdělil pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ženské fotbalové reprezentace Pavel Jiřík.

Lucie Voňková, která roky patřila k oporám pražské Sparty či Bayernu Mnichov, se s manželkou potkala v roce 2015, svatba následovala o tři roky později. V několika rozhovorech fotbalová útočnice řekla, že mateřství dvou žen způsobuje v Česku rozruch, v Nizozemsku se ale bere pozitivně a dobře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.