Fran ze seriálu Chůva k pohledání po 20 letech porazila rakovinu. Herečce Fran Drescher vysmekl poklonu i pan Sheffield

Fran Drescherová
Fran Drescherová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 10. 2020

Americká herečka Fran Drescher (62) zazářila jako Fran Fine, chůva tří zbohatlých dětí v populárním sitcomu Chůva k pohledání. Také ona patří ke slavným tvářím, které se musely postavit čelem strašlivé diagnóze rakoviny, prokázat neskutečnou vůli v boji s nemocí a nevzdávat se.

Sympatická brunetka s širokým úsměvem je i skvělá komička. Obrovskou popularitu získala v humorném televizním seriálu Chůva k pohledání, kde ztvárnila vtipnou postavu kosmetické poradkyně, která přijde ke svému povolání chůvy trojice dětí bohatého producenta naprostou shodou náhod. V reálném hereččině životě však některé chvíle nebyly důvodem ke smíchu. Dlouhou dobu si lékaři ničeho nepovšimli a trvalo dva roky, než jí byla stanovena správná diagnóza – rakovina dělohy. "Tři ze 4 žen s rakovinou dělohy mají postmenopauzu nebo jsou obézní, a protože já jsem nebyla ani jedno z toho, nikoho nenapadlo, že by se to mohlo týkat mě. I když 25 % pacientek s touto nemocí jsou mladé a hubené," řekla herečka pro Future of Personal Health.

V roce 2000 podstoupila radikální hysterektomii (celkové odstranění dělohy), jak uvedla CNN. Po náročném zákroku to vypadalo, že se podařil zázrak a herečka bude v pořádku. Letos oslavila významné 20. výročí bez rakoviny a jako patronka neziskové organizace Cancer Schmancer se snaží šířit osvětu o nemoci a vzdělávat prostřednictvím rozhovorů s lékaři, speciálních kurzů a apelovat také na prevenci, která může skutečně zachraňovat lidské životy.

Její konání a úspěšný boj s nemocí ocenil i její seriálový partner a britský herec Charles Shaughnessy (65) alias pan Maxwell Sheffield. "Chtěl jsem ti popřát k 20. výročí. Jsem tak hrdý na to, co si všechno dokázala. Ty jsi svoji krizi, svoje osobní nebezpečí a rakovinu proměnila v tak požehnanou příležitost pro všechny kolem sebe," nešetřil obdivem herec na sociálních sítích.

"Proslavila jsem se, pak jsem dostala rakovinu a teď o tom budu mluvit. Někdy vám ty nejlepší dárky přijdou v těch nejošklivějších baleních," uvedla herečka na webu vlastní organizace Cancer Schmancer.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.