Francouzský akční hrdina stárne s elegancí. Jean Reno dostává i v 72 letech mraky nabídek jako zamlada

Jean Reno letos oslaví 73. narozeniny
Jean Reno letos oslaví 73. narozeniny
Foto: Profimedia.cz
Publikováno: 26. 1. 2021

Purpurové řeky, Wasabi, Drž hubu! nebo Šifra mistra Leonarda patří mezi nejznámější filmy Jeana Reno (72). Držitel Ceny za výjimečný přínos světovému filmu už nepatří mezi nejmladší ve svém oboru, ale publikum o něj má pro jeho schopnost zahrát padoucha i romantika zájem. Toho si francouzský herec španělského původu nesmírně váží.

V zábavním průmyslu bývá jakousi klasikou, že s přibývajícím věkem ubývá pracovních příležitostí. Jean Reno je ovšem výjimkou, o kterou je stále velký zájem jak v Evropě, tak v Hollywoodu. Ani překročení sedmdesátky mu neuškodilo.

Reno je otcem celkem 6 dětí ze 3 manželství a po každém dokončeném projektu se za rodinou rád vrací. Nedělá rozdíly mezi malými a velkými nabídkami a díky tomu, že poctivě přečte každý zaslaný scénář, může hodně času trávit i doma.

Vlastním jménem don Juan Moreno y Herrera Jiménez je rád, že jeho popularita neklesá. "Valnou většinu scénářů, které mi přijdou, dočtu. Herci mají sklony je po pomalejších rozjezdech odkládat, ale já se k nim vracím. To, že mi scénáře stále chodí, je dobrá zpráva, projev zájmu, toho si vážím," řekl v rozhovoru pro časopis Collider.

K vyhodnocení nabídky a rozhodnutí, zda ji vzít, nebo ne, mu pomáhá představivost. "Čtu ten příběh, své linie, představuji si, jak to může vypadat na plátně a co může z postavy v mém podání vzniknout. Uvažuji, jestli je tam prostor pro vyjádření mé osobnosti," vysvětlil svědomitý Reno. Scénář není to jediné, na čem Jeanovi záleží. O všem rozhoduje osobní setkání.

"Když se mi líbí, co čtu, setkám se s lidmi, kteří na tom pracovali a pracovat budou. Scénáristy, režiséry a dalšími. Když si rozumíme, máme podobné vize, samo si to sedne," doplnil herec, který je vděčný i za takové nabídky, které nakonec odmítne.

Zdravotní problémy a koronavirová epidemie se nevyhýbá ani známým tvářím. Herec Miroslav E...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu