František Nedvěd o vztazích s bratrem: Uzavřel se, ani jsme si nepopřáli. Je to moc smutné, přiznává

Hudebník František Nedvěd zemřel
Hudebník František Nedvěd zemřel
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 1. 2021

I po dlouhých letech zůstává hudební legendou. Pro Františka Nedvěda (73) byl loňský rok hodně náročným nejen kvůli epidemii koronaviru, která propukla v první vlně na jaře, ale také protože mu lékaři diagnostikovali rakovinu. Z toho důvodu přišel také o hlas a musel podstoupit náročné chemoterapie a zvládnout těžké chvíle s nemocí. I když s bratrem Janem (74) vychází lépe, ani zpěvákův zdravotní stav zatím výrazně nezměnil jejich vztahy. "Bratr se uzavřel," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Asi nikdo neprožívá v současné době šťastné období vzhledem k tomu, že Česko poměrně dramaticky zasáhla druhá vlna epidemie koronaviru. Loňský rok byl rokem špatných zpráv také pro zpěváka a významnou osobnost české hudební scény Františka Nedvěda, který oznámil, že má rakovinu. Pro muzikanta, jemuž je jeho hlas jednou z největších cenností, to byla velká rána, se kterou se musel smířit, ale nevzdal se.

Konec smutného roku oslavil s rodinou a doufá, že ten nový bude lepší a přinese konečně něco pozitivního. "Do nového roku jsem vykročil zadnicí. Silvestra jsem slavil s manželkou a dětmi. Dal jsem si čtyři chlebíčky, půllitr kořalky a to bylo všechno," popsal pro ŽivotvČesku.cz oslavu posledního dne roku 2020 František Nedvěd.

Hodně se také mluvilo o jeho vztazích s o rok starším bratrem Janem, které v minulosti kvůli vzájemným neshodám utržily řadu.

"Bratr se uzavřel. Mluvili jsme spolu asi tři měsíce před svátky a normálně jsme se bavili. Ale práce zatím společná ne. K Vánocům jsme si nepopřáli, je to moc smutné, ale člověk se s tím musí smířit," dodal pro ŽivotvČesku.cz František Nedvěd, který s bratrem působil v letech 1972 - 1994 ve folkové skupině Brontosauři, která zůstane nezapomenutelná díky hitům jako Stánky, Na kameni kámen nebo Růže z papíru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.