František Nedvěd přiznal zdravotní komplikace. Věřím, že v polovině ledna se uzdravím, svěřil se

Hudebník František Nedvěd
Hudebník František Nedvěd
Foto: Showpix
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 11. 2020

Legenda českého folku, country a trampské hudby František Nedvěd (73) má zdravotní trápení. Před několika týdny přišel hudebník o hlas a od té doby se jeho stav nelepší. "Pořád jsem v léčení. Doufám, že podle terapie se mi hlas vrátí v polovině ledna," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Zpěvák a kytarista František Nedvěd pochází z pražského Spořilova. Společně s o rok starším bratrem Janem ale vyrůstal v trampské osadě v Lukách pod Medníkem na řece Sázavě. Tam měli jejich rodiče chatu. Společně oba bratři založili první trampskou kapelu. Ale nakonec se Jan rozhodl pro sólovou kariéru.

Aktuálně Františka Nedvěda trápí dvě věci - hlas a vládní opatření. "Zatím se mi hlas ještě nevrátil. Jsem pořád v léčení a předpokládám, že tak v polovině ledna už zase budu moct trochu zpívat, zatím jsem rád, že mluvím," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz hudebník, který by byla rád, aby už opatření skončila.

"Je to hrůza. Čas trávím tak, že mohu jen na procházku, koukat na televizi, jíst, spát a žádné velké akce. Je to špatné. Rozvolnění má být od čtvrtka, myslím, že to lidi nevydrží a vezmou to útokem. Už toho mají plné zuby a chtějí nakupovat na Vánoce. Už aby to bylo za námi," povzdechl si pro ŽivotvČesku.cz muž, který největší hudební úspěchy zaznamenal ve dvojici se svým bratrem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.