František Nedvěd se znovu oženil. Došlo i na dojemné usmíření s bratrem Janem. Promluvil o boji s rakovinou

Jan Nedvěd a František Nedvěd
Jan Nedvěd a František Nedvěd
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 6. 2021

Některé staré konflikty a neshody mohou nakonec skončit dojemným setkáním. K tomu došlo v případě bratrů Františka (73) a Jana (74) Nedvědových, kteří se sešli ve významný den zlaté svatby mladšího Františka a znovu objevili podstatu sourozeneckého pouta. Předtím ale František prodělal poměrně těžké měsíce, kdy bojoval s rakovinou. "Přišlo mi to všechno najednou, tedy chemoterapie, radioterapie, ozařování, bylo to něco příšerného," řekl František Nedvěd pro ŽivotvČesku.cz.

Přesně padesát let uplynulo od chvíle, kdy si František Nedvěd řekl své »ano« s milovanou manželkou Marií. Během pěti desítek let v manželství, kterému si říká také zlatá svatba, spolu prožili krásné, ale i těžké okamžiky. Na pražské Staroměstské radnici si chtěli po úctyhodném půlstoletí obřad slavnostně zopakovat a oslavit tím vzácný svazek, který vydržel tolik let.

I když byla manželka Františkovi oporou v dobrém i ve zlém, ideální vztahy neměl dlouhá léta s bratrem Janem, s nímž v roce 1972 založil legendární hudební skupinu Brontosauři. S nádhernými skladbami jako Stánky, Růže z papíru nebo Tulácký ráno si získali obrovskou popularitu a 21. června 1996 dokonce dokázali vyprodat pražský Strahov, jehož kapacita čítala přes 60 tisíc návštěvníku koncertu. Tím už se nesmazatelně zapsali do historie české hudební scény.

Ale v osobním životě se neustále rozcházeli a scházeli hned několikrát a důvodů jejich rozepří bylo více. Napnuté vztahy jsou ale minulostí, protože Jan Nedvěd se odhodlal ke gestu, které bylo upřímné a velmi dojemné. Přišel na staronový obřad svého bratra a dojal ho.

František Nedvěd si před svým velkým dnem prošel řadou zdravotních problémů. "Poslední tři roky nejsou dobré, ale tak snad teď už bude vše špatné za mnou a bude to dobré. Je to ale dlouhé. Hlas už mám dobrý, radioterapie mi velmi pomohla," dodal pro ŽivotvČesku.cz František Nedvěd s tím, že nejvíce se těší, až opět na pódiu vystoupí před svými fanoušky. Je dost pravděpodobné, že na něm bude opět stát i se svým bratrem Janem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.