Gillian Andersonová ukázala fotku, kde vypadá jako Rose z Titanicu. Mohla by být sestra Kate Winsletové

Herečka Gillian Andersonová
Herečka Gillian Andersonová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2021

V devadesátých letech se zapsala do povědomí televizních diváků v mysteriózním seriálu Akta X jako agentka Dana Scullyová. Americká herečka Gillian Andersonová (52) se vždy řadila k hollywoodským kráskám bez ohledu na přibývající roky - i když věkem překročila půlstoletí, stále se udržuje v kondici a stárnutí na ní není znát. Na sociálních sítích zveřejnila fotku, kde se velmi podobá kolegyni a hvězdě velkofilmu Titanic Kate Winsletové (45).

Rodačka z Chicaga studovala herectví na DePaul University v třetím nejlidnatějším městě Spojených států. Na začátku devadesátých let dostala nabídku na roli vyšetřovatelky Dany Scullyové, i když se k roli dostala až po několika komplikacích a producenti nebyli z mladé herečky dvakrát nadšení. To se však změnilo v průběhu natáčení, kdy dokázala, že je právem představitelkou své postavy. Diváci navíc nemohli přehlédnout chemii, která fungovala s jejím seriálovým parťákem Davidem Duchovnym (60) alias Foxem Mulderem.

Gillian Andersonová má na kontě také řadu dalších rolí – zahrála si v seriálech Koruna nebo Sexuální výchova a v rámci filmové tvorby se objevila například ve snímku Johnny English se vrací, Pravidla násilí a v příštím roce proběhne premiéra historického drama White Bird: A Wonder Story, jehož natáčení probíhalo v České republice během epidemie koronaviru. Sympatická blondýnka jde s dobou a je aktivní na sociálních sítích, kde mimo jiné zveřejnila fotku, na které se velmi podobá herečce Kate Winsletové – jako by se jednalo o sestry.

"Mám Instagram a slečnu, která se mi o něj stará. Vždycky mě upozorní a řekne mi: Opravdu potřebujeme nějakou novou fotku, dlouho jsi nic nezveřejnila. A já řeknu něco jako: Musím být na té fotce? A ona mi odpoví: Ano, to musíš. Tímhle typem posedlosti ve svém věku nechci trpět. Mám obavy z toho, co se stane, pokud mě to dostane," přiznala Gillian Andersonová v rozhovoru pro web Interviewmagazine.com.

Americký herec, režisér a zpěvák David Duchovny (61) za svůj život ztvárnil celou řadu rol...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.