Grace z Chůvy k pohledání po 27 letech: Madeline Zimová rozkvetla a je z ní éterická kráska

Madeline Zimová vyrostla do krásy a letos oslaví 36 let
Madeline Zimová vyrostla do krásy a letos oslaví 36 let
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 1. 2021

Chůva k pohledání je jedním z nejznámějších televizních seriálů 90. let a jeho příznivci jen tak nezapomenou na postavy, které je léta bavily. Nejmladším dítětem v rodině pana Sheffielda šestileté Grace, kterou ztvárnila americká herečka Madeline Rose Zimová (35). Herectví se stalo její vášní a malé děvčátko vyrostlo v krásnou ženu, která byla celkem třináctkrát nominovaná na cenu Young Artist Award, poprvé v roce 1993.

Sitcom Chůva k pohledání je jedním z nejznámějších televizních seriálů 90. let a jeho příznivci jen tak nezapomenou na postavy, které je léta bavily. Nejmladším dítětem v rodině pana Sheffielda byla šestiletá Grace, kterou ztvárnila americká herečka Madeline Rose Zimová (35).

Herectví se stalo její vášní a malé Madeline, která se zapsala do paměti divákům jako roztomilé děvčátko s velkýma očima, vyrostlo v krásnou ženu.

Celkem třináctkrát byla nominovaná na cenu Young Artist Award, poprvé v roce 1993. V Chůvě k pohledání vydržela po celou dobu šesti let a objevila se ve 144 dílech. Účast v seriálu jí otevřela dveře k nespočtu příležitostí v televizním i filmovém průmyslu. Rodačka z New Havenu se proslavila už jako malé děvče v reklamě, ale čas utekl jako voda a na podzim loňského roku oslavila už půlkulaté 35. narozeniny. Herečka se nikdy nebála ani odhalenějších scén a pro dobrou roli byla ochotna odhodit stud.

Seriály jsou manželství, filmy aférka

Kromě Grace Sheffieldové hrála také v populárním televiznímu hitu Californication v hlavní roli s Davidem Duchovny (60) nebo s řadou dalších známých hvězd v seriálu Hrdinové. V současné době už se raději pouští jen do filmů nebo krátkých sérií. "Dlouhé seriály jsou podobné manželství, jsou to dlouhodobé závazky a občas už do nich člověk nedává to, co by měl a chtěl," řekla v rozhovoru pro web Cryptic Rock.

Filmy krásnou brunetku baví víc, protože do nich dává po celou dobu natáčení maximum. "Je to jako milostná aférka. Trvá nanejvýš šest měsíců a každý den se snažíte být tou nejlepší verzí sebe samotných," popsala herečka to, co miluje na filmové práci.

Herectví stranou, režírování vpřed

Podle Madeline Zimové není situace pro herce v posledních letech jednoduchá. Konkurence je veliká a nikdy není jistota, že budou obsazeni. Proto se pustila i do jiné práce, která však s filmem úzce souvisí. Chce se o něco víc věnovat psaní scénářů a režírování. "Nedávno jsem dopsala svůj první vlastní scénář a už pracuji na dalších. Ráda tvořím vlastní věci a režírování si chci vyzkoušet už dlouho," dodala kráska, která má ještě dvě mladší sestry – Vanessu a Yvonne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.