Greta Thunberg bude debatovat s odborníky o koronaviru. Špatný vtip, zní o jejích kritiků

Greta Thunberg
Greta Thunberg
Foto: wikipedia.org
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 5. 2020

Americká zpravodajská televize CNN si do panelové diskuze o koronaviru pozvala i klimatickou aktivistku, sedmnáctiletou Gretu Thunberg. Tahle mladá Švédka má mnoho příznivců, stejně jako odpůrců. A právě ti jsou teď hodně slyšet a její účast v debatě s experty na zdravotnictví označují za "špatný vtip".

Koronavirus: fakta a obavy. Tak z ní název panelové diskuze, ve které o pandemii budou diskutovat odborníci a Greta Thunberg. Pozvání přijala třeba bývalá americká ministryně zdravotnictví Kathleen Sebelius nebo někdejší ředitel Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Richard Besser.

Účast švédské aktivistky hlasitě kritizují její odpůrci, po kterých nemá sedmnáctiletá dívka, jež se zabývá klimatickými změnami, v odborné debatě o koronaviru co pohledávat.

Špatný vtip

"Špatný vtip," rezonuje nejčastěji Twitterem v souvislosti s debatou a Gretou. "Co tam proboha bude dělat Greta?" ptal se jeden z uživatelů populární sociální sítě. Kritické poznámky sbíraly nejenom pozitivní, ale i negativní reakce.

Příznivci Grety naopak její účast v diskuzi na CNN vítají a věří, že se díky ní na pořad podívají i mladší lidé.

Miliony pro UNICEF

Thunberg má ale jasno, proč se o koronavirus zajímá. „Stejně jako klimatická krize je i koronavirová pandemie krizí práv dětí. Ovlivní děti v dlouhodobém měřítku. Žádám proto všechny, aby se podpořili UNICEF a pomohli mu zachraňovat životy dětí," vzkázala.

Jak uvedla na Instagramu, už se jí podařilo pro UNICEF vybrat přes milion dolarů, v přepočtu přes 24 milionů korun.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.