Hagrid z Harryho Pottera prošel smutnou proměnou. Zdravotní stav Robbiemu Coltraneovi neumožňuje chodit

Herec Robbie Coltrane
Herec Robbie Coltrane
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 3. 2021

Skotský herec Robbie Coltrane (71) se ve filmu poprvé objevil už v roce 1980 a má za sebou řadu významných rolí i v seriálech. Jeho nepochybně největším úspěchem je role Hagrida ve filmech o Harrym Potterovi, jako poloobra a šafáře Bradavic si ho diváci zamilovali. Jeho osud ale není jednoduchý, v posledních letech ho totiž velmi trápí bolesti v kolenou a zdravotní problémy s nimi související ho upoutaly dokonce i na vozíček. Na operaci, která mu uleví, stále čeká.

Jako Hagrid ve filmech o Harrym Potterovi si Robbie Coltrane dokázal získat srdce diváků po celém světě. Skotský herec se v televizi naposledy objevil v roce 2016, když si zahrál v seriálu National Treasure. Od té doby mu zdravotní stav už neumožňuje stát před kamerou, jeho kolena jsou ve velmi špatném stavu a je proto upoutaný na invalidní vozík. Už od roku 2019 čeká na operaci, která mu má výrazně ulevit.

Už ve své poslední roli chodil Coltrane o holi. Na veřejnosti se pak na vozíčku poprvé objevil v roce 2019 na akci, na níž představoval atrakci inspirovanou Hagridem v zábavním parku Universal World. Pro fanoušky, kteří jsou zvyklí ho vídat jako obra na televizních obrazovkách, byl pohled na něj šokem.

"Celé dny trpím v bolestech," přiznal herec v rozhovoru pro deník The Sun s tím, že bolesti přetrvávají několik let, ale zesílily. "Před časem jsem byl na operaci a lékaři zjistili, že v jednom koleni už mi z chrupavky nezbylo vůbec nic," přiznal Robbie smutně.

Podle lékařů trpí Robbie Coltrane osteoartrózou, což je velmi časté onemocnění, v případě herce ale zašlo daleko. Od bolesti mu může pomoci jen operace, ta má ale své podmínky. "Bylo mi řečeno, že musím zhubnout 45 kilogramů. Bude to náročné, ale něco už se mi shodit podařilo a věřím, že jsem na dobré cestě," vysvětlil filmový Hagrid.

Přestože ve filmech o Harrym Potterovi se jejich postavy vzájemně nenáviděly, ve skutečnos...

Operace sice Robbieho zbaví úporných bolestí, ale zcela zdráv ani po ní nebude. "Uleví mi, zbaví mě vozíčku, ale nebudu moct chodit jako dřív. Asi mohu být vděčný aspoň za něco," doplnil oblíbený herec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu