Halina Pawlowská se nakazila covidem. Samozřejmě jsem očkovaná, řekla s tím, že přišla o čich

Spisovatelka Halina Pawlowská
Spisovatelka Halina Pawlowská
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 11. 2021

Spisovatelka, scenáristka a moderátorka Halina Pawlowská (66) na sociálních sítích svým fanouškům oznámila, že se nakazila nemocí covid-19. Nákazu u ní potvrdil PCR test v pátek, naštěstí má ale jen velmi lehký průběh. "Mám rýmu a přišla jsem o čich," řekla Halina Pawlowská pro ŽivotvČesku.cz s tím, že očkovaná samozřejmě je.

Covid-19 je sice podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (35) především epidemií neočkovaných, ale čas od času se nakazí i očkovaní. Po moderátorce StarDance Tereze Kostková (45) je toho důkazem i spisovatelka Halina Pawlowská. Ta je aktuálně doma v karanténě těžký průběh nemoci se jí naštěstí vyhýbá.

"Je mi nic moc. Prostě ležím, koukám na film. Mám rýmu a přišla jsem o čich. Dávala jsem odpadky do koše a něco vzdáleně nepříjemného jsem lehce cítila, ale když na sebe stříkám voňavku, tak ji necítím," řekla pro ŽivotvČesku.cz Halina Pawlowská, jak se cítí a jakými příznaky covidu-19 trpí.

Jak odborníci deklarovali, očkování proti covidu nemusí nutně zaručovat, že ho člověk nechytí, ale alespoň se kvůli němu nedostane do nemocnice na jednotku intenzivní péče. Spisovatelka doufá, že se jí průběh nemoci nezhorší a že ona i její blízcí budou v pořádku.

"Samozřejmě jsem očkovaná. S průběhem uvidíme, jak to ještě bude. Na testech jsem byla v pátek. Člověk má samozřejmě starost o nejbližší a o sebe taky," dodala Halina Pawlowská pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.