Hana Horká odmítala vakcínu a její syn uvedl, že za její smrt mohou antivaxeři a Roman Šmucler. Lékař se proti tomu rázně ohradil

Zpěvačka Hana Horká a Roman Šmucler
Zpěvačka Hana Horká a Roman Šmucler
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 1. 2022

V neděli zemřela folková zpěvačka Hana Horká (†57) ze skupiny Asonance. Podle tvrzení jejího syna Jana Reka, kytaristy kapely Jelen, se měla nakazit dobrovolně koronavirem, protože jako neočkovaná chtěla získat potvrzení o prodělání onemocnění. V komentářích pak mladík několika známým tvářím vyčetl, že argumenty jeho matky proti očkování vyplývaly z jejich »antivaxerských« slov a vystupování. Jmenovitě zmínil zubního lékaře Romana Šmuclera (52), který se proti tomuto tvrzení ohradil. "On ji, zdá se, nakazil ten syn, tak jako teď cítí vinu, tak je to smutný příběh, ale to je asi celé," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Hana Horká, která zemřela 16. ledna, patřila mezi odpůrce očkování proti covidu a zastávala názor, že ze všeho nejlepší je přirozená imunita. Ještě 14. ledna se na sociálních sítích označila za »prodělance« varianty delta a těšila se, že díky potvrzení o prodělání nemoci bude moci do restaurací a nic jí nebude bránit vyrazit na dovolenou. V neděli ale zemřela.

U posledního příspěvku zpěvačky se rozohnil její syn. "Tímhle komentářem »děkuji« za užitečný příspěvek do diskuze. Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty. Pohrdám vámi. Jste absolutní odpad a od teď na vás mám brutální pifku. Za pozůstalé - syn," napsal Jan Rek do komentářů a u těchto svých slov jmenovitě označil několik lidí. Mezi nimi i zubního lékaře Romana Šmuclera.

Redakce ŽivotvČesku.cz zubního specialistu kontaktovala se žádostí o vyjádření k úmrtí paní Hany Horké a k jeho označení v komentáři, v němž Jan Rek několik lidí obvinil, že mu sebrali maminku. Na jeho hlasu bylo slyšet, že z dotazu překvapený není - jak už poznamenal, v záležitosti ho kontaktovali i další lidé. Proto se vyjádřil nejen pro nás, ale i na sociální síti.

"Já jsem to už i vyšetřil, tak vám řeknu, jak to je, protože všude se píšou kraviny. Když se podíváte na můj Twitter, tak tam najdete, že mi lidi poslali Facebook té paní, než zemřela, kde to celé popisuje. On ji, zdá se, nakazil ten syn, tak jako teď cítí vinu, tak je to smutný příběh, ale to je asi celé," řekl pro ŽivotvČesku.cz Roman Šmucler.

Prezident České stomatologické komory je přesvědčený, že Hana Horká svůj život vědomě neohrožovala a naopak byla v kontaktu s lékaři. S pozůstalými se nespojil a po přečtení jejího posledního příspěvku na sociální síti si celou situaci vykládá jinak, než jak je podle něj nesprávně interpretována.

"Já jsem nemluvil s tou rodinou, ale ta paní to popsala na Facebooku. Píše se, kdo všechno za to může, protože je kolem toho zase další komunistická kampaň. Ten příběh je úplně jiný. Ona zemřela, protože se o svého dospělého syna starala. Že měl covid dřív než ona, zdá se. Já neznám toho pána, neznám paní Horkou. Já jsem té paní ublížil v tom, že mi přišlo líto, že aby získala papír, tak riskovala život. Ale ona to vůbec není pravda, žádný život neriskovala. Starala se velmi dobře, snažila se spojit s doktory... Je to tradičně kachna, jako celý covid," dodal Roman Šmucler pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.